Stavropol’de Gece Hayatı ve Festivaller

Stavropol.jpg

Stavropol oldukça renkli ve eğlenceli bir gece hayatına sahiptir. Şehirde her türlü eğlence anlayışına hitap eden mekânlar bulmak mümkün. Büyük gece kulüpleri, barlar, publar, kafeler, canlı müzik yapan mekanlar şehirdeki başlıca eğlence mekânları arasında yer alıyor. Kış mevsiminin soğuk ve çetin geçmesi ise Stavropol halkını eğlenceden alıkoymuyor. Yaz kış oldukça hareketli olan Stavropol gece hayatını mutlaka deneyimlemelisiniz. Stavropol’ün eğlence hayatı özellikle hafta sonu hız kazanmakta ve renklenmektedir. Hafta içi de canlı bir eğlence hayatı olan Stavropol özellikle hafta sonu gecelerinde yoğun olmaktadır.

Şehirdeki eğlence mekanlarının hepsinde Stavropol’ün geleneksel müziklerini dinleme imkânını bulabilirsiniz. Şehirdeki büyük ve lüks eğlence mekanlarının bazılarında mekâna girmeden önce giriş ücreti ödemeniz gerekmektedir. Gitmek istediğiniz mekânı önceden araştırmanız kapıda bir sürprizle karşılaşmanızı önleyecektir.

Özellikle turistler tarafından şehirde ilgi çekici olan mekanların başında dans kulüpleri gelmektedir. Bu dans kulüplerinin bir kısmında bölgenin yerel dansları sergilenmektedir. Bir diğer gözde eğlence mekanları ise kabare şovların yapıldığı yerlerdir. Bu mekanlara da gerek Stavropol halkı gerekse şehri ziyarete gelen turistler tarafından yoğun ilgi gösterilmektedir.

Stavropol eğlence hayatı çok da pahalı değildir. Şehirde büyük bütçeler ayırmadan da gece hayatına karışabilir dilediğinizce eğlenebilirsiniz. Stavropol de bunların yanı sıra daha sakin eğlence anlayışlarına hitap eden mekanlar da bulmak mümkün. Genellikle kafeler ya da canlı müzik yapan bu eğlence mekanlarını da tercih edebilirsiniz. Akşam yemeğinizin ardından arkadaşlarınızla lezzetli kahveler içip sohbet edebileceğiniz çok sayıda kafe bulunmakta. Dilerseniz canlı müzik hizmeti sunan kafeleri de tercih edebilirsiniz. Bu kafelerde özellikle yerel sanatçılara yer verilmektedir. Böylece hem arkadaşlarınızla hoşça vakit geçirebilir hem de Stavropol‘ün yerel müziklerini keşfedebilirsiniz.

Stavropol aynı zamanda bir sanat şehri. Şehirde kültürel etkinliklere oldukça önem verilmektedir. Tiyatro ve bale şehrin başlıca gösteri sanatları arasında yer almaktadır. Stavropol seyahatinizi planlarken etkinlik takvimine göz atmanızı öneririz. Dilerseniz tiyatro ya da bale bileti alabilir ve Stavropol’de keyifli bir akşam geçirirken sanata doyabilirsiniz.

Stavropol eğlenceli geceleri ve sanatsal etkinliklerinin yanı sıra festivalleri ile de ziyaretçilerini eğlendiren bir şehirdir. Şehirde her yıl çeşitli festivaller gerçekleştirilmektedir. Bu festivallerin başında Uluslararası Sanat Festivali ve Uluslararası Balon Festivali yer almaktadır.

Uluslararası Sanat Festivali her yılın temmuz ayında düzenlenmektedir. Rusya Kültür Bakanlığı tarafından düzenlenen bu festivalde özellikle Kafkaslardaki barışa vurgu yapan sanat eserleri odaktadır.

Uluslararası Balon Festivali ise Stavropol’e en çok turist çeken etkinliklerin başında yer alır. Her yılın eylül ayında düzenlenen bu festivalde birbirinden renkli ve ilginç temalarla hazırlanmış hava balonları uçuşa geçerek şovlar yapmaktadır. Rusya’nın dört bir yanından ziyaretçiler Stavropol’e adeta akın ederek bu renkli şova tanıklık etmektedirler. Eğer Stavropol seyahatinizi bu festival sürecinde yapmayı planlıyorsanız otel rezervasyonunuzu önceden yapmanızı öneririz. Çok sayıda ziyaretçinin katıldığı festival dolayısıyla o tarihler arasında şehirdeki oteller hızla dolmaktadır.