Sakız Adası’na Nasıl Gidilir?

Sakız Adası’na ulaşımda denizyolu ve havayolu tercih edebilirsiniz. 

Sakız adası'na Türkiye'den ulaşmanın en kolay yolu Çeşme’den adaya feribotla geçmek. Çeşme - Sakız adası arası yolculuk ise sadece 30 dakika. Bu nedenle Türkiye’den Sakız adası'na günübirlik ziyaretler oldukça yaygın. Özellikle 72 feribotla Türkiye’nin bir çok yerinde tarifeli yolcu taşımacılığı yapan Turyol'un 2016 itibariyle Çeşme-Sakız hattında faaliyet göstermeye başlaması Çeşme-Sakız arası seyahatleri daha da kolay hale getirdi. Çeşme-Sakız hattının en genç ve modern gemisine sahip olan Turyol'un bu hat için belirlediği ücretler de oldukça makul düzeyde. Çeşme - Sakız adası gidiş dönüş feribot bileti tüm liman vergileri dahil olmak üzere yetişkinler için 25€ , 0-6 yaş grubu için 2€,  6-12 yaş grubu içinse 15€ dur. Tarife ile ilgili daha detaylı bilgi almak için turyolonline.com'ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca Sakız Adası’na Pire’den günde bir kez (yaz sezonunda günde iki kez) feribot kalkar. Yıl boyunca Samos ve Midilli’den de düzenli feribot seferleri bulunmaktadır.. 

Samos'a havayoluyla gitmek isterseniz, Uluslararası havayolu şirketlerinin Atina’dan her gün kalkan seferlerini değerlendirebilirsiniz. Rodos, Samos, Limnos gibi Yunan adalarından da Sakız Adası’na uçuşvardır. Yaz sezonunda haftada 2-3 kez Selanik ve Rodos’tan adaya seferler olur. Selanik – Sakız Adası seferlerini Astra Airlines düzenler.