Niş’te Nerede Kalınır?

Niş’te konaklamak isteyebileceğiniz her bütçeye uygun hotel ve hosteller mevcuttur. Niška Banja’da, Ozren gibi büyük ve iyi oteller bulunup kahvaltı dahil tek kişilik oda için 24 Euro'ya kalabilirsiniz. Alternatif olarak, Niška Banja'da bir evi çok uygun fiyatlara kısa süreli kiralayabilirsiniz. Yine de bu lokasyon şehrin merkezi sayılmadığından (kasabadan birkaç kilometre uzaklıktadır), dolayısıyla merkeze gitmek için bir otobüs veya taksi kullanmanız gerekir.

Şehir merkezinde bulunan Hostel Nis, şehir kalesine, merkez otobüs terminaline ve şehir merkez meydanına bir dakika uzaklıkta yer alır. Oda başına 4 ve 8 yatak bulunan yurtta, 2 yataklı ve özel banyolu odalar da bulunmaktadır. Burada internet (WiFi, masaüstü) hızlı ve ücretsizdir. Kahvaltı dahil değildir, ancak yemeğinizi hazırlamak veya yiyeceklerinizi saklamak için mutfağı (kat başına bir mutfak) kullanabilirsiniz. Kahve, çay veya ev yapımı brendi ücretsizdir. Ayrıca aracınızla / bisikletinizle seyahat ediyorsanız güvenli park yeri de ücretsiz olarak kullanılabilir. Bu hostelin gecelik bedeli ise 9 ila 15 Euro arasındadır.

Sweet-Hostel Niş adındaki bir başka pansiyon ise şehir merkezinde bulunur ve King Milan Meydanı'na (ana şehir meydanı) sadece 5 dakika uzaklıktadır. Tam donanımlı bir mutfak ve TV, İnternet erişimi olan ortak bir oda, sıcak su ve ücretsiz havlular da mevcuttur.

Downtown Hostel Nis, Nišava nehri kıyılarındaki yaya bölgesinde yer alır. Downtown Hostel, şehir sembollerinden birini temsil eden en eski şehir binalarından birinde yenilenmiş bir dairede hizmet vermektedir. Oda başına 3 ve 8 yatak bulunan iki yatakhane vardır. Bir veya iki kişi için 3 yatak odasının kiralanması mümkündür. Hostelin sunduğu imkanlar; 24 saat resepsiyon, günün 24 saati tüm hostel olanaklarını kullanma imkânı, odalarda ücretsiz kilitli dolap, ücretsiz çarşaf ve havlu, tüm odalarda ücretsiz internet ve WI-FI, ücretsiz kahve, çay ve karşılama içkisi, tamamen mobilyalı mutfak kullanımı, kablolu TV içeren salon alanı ve sigara içilen alanlardır. Gecelik hizmet bedeli ise 9 - 13 Euro’dur.