Google+

Arama formu

Phi Phi Adası Mutfağı

Phi Phi Adası şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Dee Dee Sea Front, Phi Phi CoCo Beach Resort, Zeavola Resort. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Phi Phi Sea and Hill Resort, Phi Phi Island Cabana Hotel, Phuphaya Seaview Resort gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz JUST HOSTEL, Marine House, Rehab Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Phi Phi Adası aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Güçlü tatların karışımından oluşan Tayland yemeklerinin en önemli özelliği; baharatlı, tatlı, tuzlu, ekşi ve acı tatların bir arada kullanılması. Yemeğin yanında mutlaka pilav veya noodle verilir. Yemekte kullanılan malzemelerin hepsi taze olmak zorundadır. Günde üç öğün yemek yemek yerine günü  atıştırmalıklarla geçiren Taylandlıların sokakta satılan ucuz ve pratik yemekleri de meşhurdur; noodle çorbası, kızarmış tavuk, pirinç lapasıyla birlikte satılan ızgara domuz şiş “moo ping & khao niao”, acı ve ekşi bir tür salata olan ulusal yemek “som tam”, bir tür pancake olan “roti”, türlü malzemeler eklenerek çeşitlendirilen ve özellikle kahvaltıda yenen köri soslu sebzeli noodle “kanom jeen”, ünlü bir Tayland yemeği olan ızgara şiş “satay”, deniz ürünleri ve domuz etiyle hazırlanan “hokkien noodles”, bir tür ızgara şiş köfte olan “look chin”, yengeç veya balıkla yapılan bir tatlı olan “haw mok”.

Popüler restoranlar

Le Grand Bleu, Unni’s, Cosmic, La Mamita.

Bahşiş

Tayland restoranlarında eğer siz vermezseniz ya da hesaba eklenmemişse, bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Ama tabii ki hesabın yüzde 10’unu bahşiş olarak bırakırsanız mutlu olacaklardır.


Phi Phi Adası Turları