Google+

Arama formu

Hobart Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hobart Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hobart şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Celestial Suite, My Hobart Stay - Holiday Rentals, Insomnia on Elizabeth. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz MACq 01 Hotel, Lowena Cafe and Accommodation, Salamanca Precinct Apartment gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz The Brunswick Hotel, The Pickled Frog, Backpackers Imperial Hotel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Hobart aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Hobart, Avustralya’nın bir adada yer alan Tazmanya Eyaleti’nin en büyük şehri ve başkentidir. Eyaletin güneydoğusunda Derwent Nehri'nin ağzında ve Wellington Dağı (1270 m) yakınlarında yer almaktadır. Sahip olduğu doğal liman, dünyadaki en derin ikinci doğal limandır.

Hem ekonomik hem de yönetimsel anlamda Tazmanya’nın kalbi olan şehir, her yıl pek çok turist için de ilgi odağıdır. Çok iyi korunmuş olan tarihi mimarisi, müzeleri, sanat ve eğlenceyle dolu kültürel yaşamı, festivalleri, dünyaca ünlü şarapları ve güzel plajları bu ilginin başlıca sebeplerini oluşturmaktadır.

1804 yılında Albay David Collins tarafından kurulan şehir, Avustralya’nın en eski ikinci şehri olarak bilinmektedir. Halen sokaklarında Georgian ve Viktorya dönemine ait yapılar görülebilmektedir. Salaman Place Bölgesi, bu türlerin en iyi örneklerini barındırmaktadır.

Hobart şehrine okyanus iklimi hâkimdir. Yaz aylarının yaşandığı aralık, ocak ve şubatta hava sıcaklıkları 20-25 derece arasındadır. Kış aylarının yaşandığı haziran, temmuz ve ağustos aylarında ise sıcaklıklar 4 derecenin altına düşmemektedir. Şehre gitmek için en uygun zaman yaz aylarıdır.

Tanıtım videosu:  https://www.youtube.com/watch?v=O9hIw6oLJIg


Hobart Turları