Michelangelo Meydanı

Şehrin panoramik görüntüsü için en ideal noktalardan biri olan Michelangelo Meydanı, Floransa’nın en turistik noktalarından birisidir. Piazzale İtalyanca meydan anlamına gelmektedir. Tüm şehre hakim olan meydan, özellikle katedralin ve Ponte Vecchio’nun fotoğraflarını çekmek için en ideal noktalardan birisidir. Meydanda Arno Nehri’nin, Ponte Vecchio’nun, Duomo Katedrali’nin, Santa Croce Kilisesi’nin ve Palazzo Vecchio’nun eşsiz manzarası görülmektedir.

Meydana, Rönesans dönemi ressamı heykeltıraşı, mimarı ve şairi olan Michelangelo’nun eserlerinin sergilendiği bir müze yapılması planlanmış, bundan dolayı da meydana Michelangelo’nun ismi verilmiştir. Ancak daha sonra bu müze projesi iptal edilmiştir. Yine de meydanın adı Michelangelo olarak kalmıştır.

Michelangelo Meydanı’nın ortasında bir de Michelangelo’nun yapmış olduğu David (Davud) Heykeli’nin bir replikası bulunmaktadır.

Michelangelo Meydanı oldukça turistik bir nokta olduğu için birçok hediyelik eşya dükkanına sahiptir. Ayrıca meydanda birçok çekimde yapılmaktadır. Moda çekimlerinden düğün için yapılan fotoğraf çekimlerine kadar birçok şey için bu meydan mekan olarak kullanılmaktadır. Özellikle gün doğumunda manzara çok güzel bir hale gelmektedir. Bundan dolayı sabah saatlerinde ziyaretçilerini çekmektedir.

Adres: Piazzale Michelangelo, 50125 Floransa

Yol Tarifi: Otobüsle ulaşım için 12 v 13 numaralı otobüslerle ulaşım sağlamak mümkün. Treni tercih ederseniz R treni sizi buraya ulaştıracaktır.

Yakın Yerler: Oltrarno,Art Gallery Studio Iguarnieri