Google+

Arama formu

Eskişehir Gece Hayatı

Eskişehir Gece Hayatı
 

Eskişehir şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Tasigo Hotels Eskişehir Bademlik Termal Hotel, Divan Express Eskişehir, Arus Hotel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Otel Desire, Deeps Hostel Eskişehir, Şahin Apart. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Soyiç Hotel, Velibey Hotel, Büyük Otel Eskişehir tesislerini incelebilirsiniz.

Eskişehir otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Eskişehir otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Eskişehir’de öğrenci sayısının fazlalığı sebebiyle gece hayatı oldukça renkli ve hareketli geçer. Gece hayatını tüm güzelliğini yaşayan şehirlerden biridir burası. Özellikle öğrencilerin eğlendiği çok sayıda bar ve kulüp mevcuttur. Şehir merkezinde yer alan İsmet İnönü Caddesi gece eğlencelerinin popüler mekanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Gece kulüplerinden en popüler olanı Espark Alışveriş Merkezi'nin karşısında, İsmet İnönü Caddesi'nde bulunan 222'dir. Bir gece kulübü olarak hizmet veren mekanda yıl boyunca zaman zaman konserler de düzenlenmektedir. 222'nin ilerisinde aynı cadde üzerinde bulunan Gate 26, Eskişehir'de sevilen bir gece kulübüdür. Kanatlı Alışveriş Merkezi'nin yakınında, Doktorlar Caddesi'nin paralelinde bulunan Barlar Sokağı, yani Vural Sokak'ta da pek çok bar bulunmaktadır. Buradaki eğlence merkezlerinde gece 02.00'ye kadar vakit geçirebilirsiniz. Barlar Sokağı'nda her kesime hitap eden farklı eğlence konseptleri bulunan mekânlar vardır. Ayrıca Eskişehir'in meşhur Haller Gençlik Merkezi, İstiklal Caddesi'nin pasajlarına benzemektedir ve çeşitli bar ve kafelere ev sahipliği yapmaktadır. Odunpazarı ilçesinde ise bulunan Kör Kamil Meyhanesi gibi aile gidebileceğiniz nezih mekânlar yer alır. 

Eğlence mekânlarının dışında film festivallerinden tiyatro günleri, caz ve rock konserlerine kadar pek çok etkinliğe katılarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Eskişehir bir öğrenci kenti olduğu için yıl boyunca pek çok etkinlik, konser ve festival düzenlenmektedir. Yaz-kış bu organizasyonlara denk gelerek şehrin yüksek dinamizmine tanık olabilirsiniz.

Mekan Önerileri:


Eskişehir Turları