Kapadokya’da Gece Hayatı

1

Kapadokya’da çok yüksek tempolu bir gece hayatı yoktur. Batılı eğlence anlayışı, daha çok turistlerin gittiği otellerde ya da gece kulüplerinde görülür. Ancak bu mekanlar sayıca fazla değildir. Bunun haricinde genellikle turlar gelen misafirler için farklı bir atmosfer yaratan bir gece eğlencesi düzenler. Bu da Türk gecesi adı verilen eğlencelerdir. Daha geleneksel ve doğulu tarzda olan bu eğlenceler için büyük tarihi dokulu restoranlar tercih edilir. Folklor gösterisi, dansöz, halaylar, davul zurna tarzında eğlenceler gece boyu devam eder ve şenliğe gelen katılımcılar doyasıya eğlenir. Ayrıca daha farklı bir deneyim olarak geceleri sema gösterisi de yapılan yerler vardır. Buralar yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir.

Bunların haricinde Kapadokya bölgesinde gece manzarası da güzeldir. Genellikle serin geçen gecelerde, ışıklandırılan turistik alanların ve peribacalarının doyumsuz seyrine dalıp sıcak şarap ya da güzel bir çay içebileceğiniz kafe ve restoranlar bulabilirsiniz.

Yörenin en popüler mekanları arasında Uranos Restoran gelir. Oldukça geniş ve büyüleyici bir atmosferi olan nezih bir tesistir. Burada gündüzleri de rezervasyonlu olarak yemeğe gelebileceğiniz gibi geceleri de Türk gecesi gösterisinin bir parçası olabilirsiniz. Bir arena gibi dizayn edilmiş sahnenin etrafındaki katlarda oturacağınız bu mağara tarzı yerde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Genellikle turlarla toplu rezervasyon halinde eğlencelere katıldığınızda çok uygun fiyatlara büyüleyici bir eğlencenin bir parçası olabilirsiniz.

Red Red Wine Göreme de turistler için harika bir mekandır. Burası şöminesiyle, divanıyla, kilimleriyle otantik atmosfer sunmaktadır. Çalışanları oldukça ilgili ve başarılıdır. Duvarlarda oyuklar içerisinde gün yüzüne çıkmayı bekleyen birbirinden değerli şarap şişelerini görebilirsiniz. Burada bölgenin en özel ürünlerinden biri olan şarabınızı şömine başında yudumlayarak sevdiklerinizle doyumsuz bir sohbetin içine dalabilirsiniz. Ayrıca mekanda güzel müzik de bulunmaktadır. Fiyatlar verilen hizmete göre uygundur.

Angel Cafe Bistro Bar, Ürgüp’te yer almaktadır. Merkezi olması bir avantaj sağlamaktadır. Bu mekan sabah 09.00 ile gece 03.00 arasında kesintisiz hizmet vermektedir. Geceleri bir bara dönüşen eğlence merkezi, sıcak ve samimi bir ortam sunduğu için genellikle dolup taşımaktadır. Merkezde olması da gece taksi bularak dönüşünüzün kolaylaşması açısından avantaj sağlamaktadır. Fiyatları da verilen hizmete göre uygundur.

Belirttiğimiz üzere, mağara ve yer altı şehri konseptleri şehrin en büyülü kısımlarını oluşturur. Red Rock Cave Bar’ı, bir mağaranın içinde eğlenceli bir gece geçirmek isterseniz tercih edebilirsiniz. Şöminesi ve dekoruyla, sıcak ve samimi bir hava yaratılan bu yerde sakince bilardo oynayan ya da bir köşede muhabbete dalıp içkilerini yudumlayan farklı farklı kişiler görebilirsiniz.