Marmaris’e Nasıl Gidilir?

1

Marmaris’e gelmek için birçok alternatif bulunmaktadır. Dalaman Havalimanı’na 88 km mesafede bulunan Marmaris'e uçakla gelmek isteyenler, uçaktan indikten sonra Dalaman Havalimanı’ndan kalkan Havaş servislerini kullanarak direkt Marmaris merkeze ulaşabilirler. Havaş ile Marmaris arası yaklaşık 90 dakika sürmektedir. Havalimanından araç kiralayarak merkeze ulaşmak da başka bir seçenek olabilir. Aynı şekilde birçok farklı şehirden otobüs firmaları tüm yıl boyunca Marmaris’e ulaşım sağlamaktadır.

Marmaris'e aracıyla ulaşmak isteyenler İstanbul yönünde gelecekler İzmir'den sonra Aydın otobanına girerek Marmaris'e ulaşabilirler. İstanbul’dan Marmaris’e ulaşmak için İstanbul-Yalova-Balıkesir-Akhisar-Manisa-İzmir-Aydın-Muğla-Marmaris güzergâhını takip etmek gerekmektedir. Ankara yönünden Marmaris'e ulaşmak isteyenler ise Denizli yönünü takip edip, Muğla kent merkezine sonrasında ise Marmaris’e ulaşabilirler. Ankara-Sivrihisar-Emirdağ-Dinar-Honaz-Muğla-Marmaris bu yönde takip edilmesi gereken güzergâhtır. Antalya yönünden gelmek isteyenlerin ise Marmaris’e ulaşmak için Fethiye yönünü takip etmesi gerekmektedir.

Bazı illerden Marmaris’e ulaşım sürelerini şu şekildedir; Muğla - Marmaris arası yaklaşık 54 km’dir mesafede ve araçla yaklaşık 1 saat kadar sürmektedir. Denizli - Marmaris arası yaklaşık 183 km’dir ve araçla yaklaşık 2 saat 45 dakika kadar sürmektedir. Aydın - Marmaris arası yaklaşık 151 km’dir ve araçla yaklaşık 2 saat 15 dakika kadar sürmektedir. İzmir - Marmaris arası yaklaşık 271 km mesafede ve araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika kadar sürmektedir. İstanbul - Marmaris arası yaklaşık 813 kilometre km’dir ve araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Bursa - Marmaris arası yaklaşık 578 km’dir ve yaklaşık 7 saat 30 dakika kadar sürmektedir. Ankara - Marmaris arası yaklaşık 643 km’dir ve yaklaşık 8 saat 50 dakika kadar sürmektedir.