Ölüdeniz Şehir İçi Ulaşım

Ege’nin en huzurlu tatil beldelerinden olan Ölüdeniz’de belde içi ulaşım minibüsler ile sağlanmaktadır. Minibüsler ile Ölüdeniz civarında görülmesi gereken yerlere kolaylıkla ulaşabileceğiniz gibi kendi aracınız ile gelirseniz daha kısa sürede her yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Ölüdeniz’i keşfetmenin bir diğer yolu motosiklet kiralamaktır. Eğer motor kullanmayı seviyorsanız çam ormanları arasında sürüş yaparken keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz. Ölüdeniz’e giden yol virajlı ve dağlık olduğu için gerek özel aracınızla gerekse motosikletinizle giderken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Yaz aylarında Ölüdeniz’in en popüler aktivitesi tekne turlarıdır. Eşsiz güzellikteki koylarda denize girmek isterseniz mutlaka bir gününüzü tekne turlarına ayırmanızı tavsiye ederiz. Kelebekler Vadisi, St. Nicholas Adası, Soğuk Su Koyu, Mavi Mağara gibi birbirinden güzel yerleri tekne turu ile görebilir, eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Tekne turları Ölüdeniz, Ovacık, Çalış Plajı ve Fethiye’den her gün düzenli olarak hareket etmektedir. Dünyanın en uzun ve güzel yürüyüş rotalarından biri olarak bilinen Likya Yolu, Ölüdeniz’den başlar. Doğa ile iç içe bir yürüyüş yaparak Ölüdeniz’den Antalya Olimpos’a uzanan Likya Yolu’nu keşfedebilir, uzun süre hafızanızdan çıkmayacak bir deneyime imza atabilirsiniz. Sadece ülkemizden değil yurt dışından da her yıl binlerce doğasever trekking yapmak için Ölüdeniz’e gelmektedir.

Dalaman Havalimanı’ndan Ölüdeniz’e Nasıl Ulaşılır?

Dalaman Havalimanı Ölüdeniz’e yaklaşık 55 kilometre uzaklıktadır. İstanbul ve Ankara’dan direkt uçak seferleri ile ulaşabileceğiniz Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye’ye haftanın yedi günü düzenlenen Havaş servisleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuk süresi ortalama 1 saat olup kişi başı ücret 15 TL’dir.

Fethiye-Dalaman arası Havaş seferlerinin saatleri ve güzergâhları buradan inceleyebilirsiniz: http://www.havas.net/tr/Hizmetlerimiz/OtobusHizmetleriVeOtopark/OtobusSe...

Havaş ile Fethiye Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne ulaştıktan sonra minibüslere binerek yaklaşık 45 dakikada Ölüdeniz’e gelebilirsiniz. Dalaman Havalimanı’ndan taksiye binebilir veya transfer firmalarından birini kullanarak da kolay bir şekilde Ölüdeniz’e ulaşım sağlayabilirsiniz.