Side’ye Nasıl Gidilir?

wing-221526_960_720.jpg

Huzur bulacağınız doğası, dingin atmosferi, tertemiz denizi ile yaz tatillerinin favori adresi Side’ye kara yolu ve hava yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Antalya’ya 75 kilometre uzaklıkta bulunan Side’ye özel aracınızla ortalama 1 saat 20 dakikada ulaşabilirsiniz. İstanbul- Side arası 750 kilometre olup araba ile yolculuk yaklaşık 11 saat sürmektedir. Ankara - Side arası ise 496 kilometredir ve aracınızla 7 saatlik bir yolculuk sizleri beklemektedir. İstanbul’dan yola çıkacak olanlar İstanbul – Bilecik - Kütahya ve Afyon yolunu takip edip sonrasında Burdur, Antalya ve Side istikameti ile bu şirin beldeye ulaşabilirler. Ankara’dan araçla gelmek isteyenlerse Ankara – Konya – Akseki - Side güzergâhını kullanabilirler.

Side’ye kendi aracınız ile gelmeyi düşünmüyorsanız yaz sezonunda şehirlerarası otobüs seferlerini de tercih edebilirsiniz. Birçok otobüs firması Manavgat’a direkt otobüs seferleri düzenlemektedir. Manavgat Terminali’nde indikten sonra servis araçları ile Side’ye yaklaşık 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Side’ye otobüs ile gelmek isteyenler için bir diğer alternatif ise Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’dir. Yıl boyunca ülkemizin birçok şehrinden Antalya’ya direkt otobüs seferleri mevcuttur. Terminalde indikten sonra Manavgat ve Side yönünde giden minibüslere binerek 1,5 saatte beldeye ulaşabilirsiniz.

Daha kısa ve zahmetsiz bir yolculuk istiyorsanız havayolu ile de Side’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. Side’ye en yakın havalimanı olan Antalya Havalimanı’na haftanın her günü İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere birçok şehirden direkt uçuş düzenlenmektedir. Üstelik sadece yurt içi değil Almanya, İsviçre, Brüksel, Hollanda gibi birçok ülkeden her gün karşılıklı olarak Antalya’ya uçak seferleri yapılmaktadır. Antalya Havalimanı’ndan Side’ye ulaşım için 600 numaralı otobüse binip terminalde inebilir, buradan sık aralıklarla hareket eden Manavgat - Side minibüslerine binebilirsiniz. Dilerseniz havalimanından araç kiralayabilir veya transfer ayarlayarak ortalama 1,5 saatte Side’ye varabilirsiniz.