Google+

Arama formu

Uludağ Festivalleri

Uludağ Festivalleri

Uludağ şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Karinna Hotel Uludağ, Çobankaya Orman Köşkleri, Grand Yazıcı Hotel Uludağ. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Çobankaya Orman Köşkleri, Uludağ Orman Köşkleri, Karinna Hotel Uludağ. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Grand Yazıcı Hotel Uludağ, Uludağ Orman Köşkleri, Çobankaya Orman Köşkleri tesislerini incelebilirsiniz.

Uludağ otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Uludağ otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Uludağ’daki festivaller genelde kış mevsiminde gerçekleşir. Her yıl 10.000’in üzerinde genci bir araya toplayan bu gençlik festivalleri, ocak-şubat ayları içerisinde gerçekleştirilip günler saatler boyunca kesintisiz eğlence yaşatmaktadır. Ülkenin farklı şehirlerinden hem tatil için hem de bu festivallere özel gelen birçok misafir dev etkinliklere katılım sağlar.

Winterfest: Uludağ’da kış gecelerinde eğlence ve partilerle ısınmak için bu festival kaçmaz. Bölgede doğal olarak kış aylarında yapılan festivallere örnek olarak gösterilebilecek en büyük eğlence Winterfest denilen kış festivalidir. Son birkaç yıldır yapılan bu dev organizasyonda sponsorlar eşliğinde birçok ünlü sanatçı konser vermektedir. Konserlerin yanı sıra Dj’lerin müzikleriyle coşturduğu partiler çoğunlukla gençlerden oluşuyor. Uludağ festivalleri kapsamında kayak, snowboard yarışmaları da gerçekleştiriliyor. Ayrıca AfterSki de denilen partilere katılım, Winterfest katılımcılarına ücretsiz olarak sunulmakta.
 
Selfy WhiteFest: Her sene üniversitelerin ara dönemlerinde 3 periyot halinde Uludağ’da gerçekleşen Türkiye’nin En Büyük Gençlik Festivali’dir. 24 şehir, 90 üniversiteden katılan 15.000 ‘den fazla üniversite öğrencisi ve 400 aktif satış temsilcisi ile üniversite gençliğini bir araya getirildiği bu festival 120 saat sürer. Festival, Türkiye’nin en büyük kayak merkezinde Türkiye’nin en iyi sanatçılarını gençler ile buluşturur.
 
Bilyoner Winterfest: Uludağ etkinlikleri genellikle otellerin özel çabaları ile gerçekleşiyor. Ocak ayının sonu ile şubat ayının 15’ine kadar süren festivalde SPA merkezli, kapalı havuzlara sahip işletmelerin konuk ettiği katılımcılar birbirinden güzel konserlerde eğlenirler. Konserlere yarışmalar ve barbekü partileri eşlik etmekte.


Uludağ Turları