Uludağ Festivalleri

Uludağ’daki festivaller genelde kış mevsiminde gerçekleşir. Her yıl 10.000’in üzerinde genci bir araya toplayan bu gençlik festivalleri, ocak-şubat ayları içerisinde gerçekleştirilip günler saatler boyunca kesintisiz eğlence yaşatmaktadır. Ülkenin farklı şehirlerinden hem tatil için hem de bu festivallere özel gelen birçok misafir dev etkinliklere katılım sağlar.

Winterfest: Uludağ’da kış gecelerinde eğlence ve partilerle ısınmak için bu festival kaçmaz. Bölgede doğal olarak kış aylarında yapılan festivallere örnek olarak gösterilebilecek en büyük eğlence Winterfest denilen kış festivalidir. Son birkaç yıldır yapılan bu dev organizasyonda sponsorlar eşliğinde birçok ünlü sanatçı konser vermektedir. Konserlerin yanı sıra Dj’lerin müzikleriyle coşturduğu partiler çoğunlukla gençlerden oluşuyor. Uludağ festivalleri kapsamında kayak, snowboard yarışmaları da gerçekleştiriliyor. Ayrıca AfterSki de denilen partilere katılım, Winterfest katılımcılarına ücretsiz olarak sunulmakta.
 
Selfy WhiteFest: Her sene üniversitelerin ara dönemlerinde 3 periyot halinde Uludağ’da gerçekleşen Türkiye’nin En Büyük Gençlik Festivali’dir. 24 şehir, 90 üniversiteden katılan 15.000 ‘den fazla üniversite öğrencisi ve 400 aktif satış temsilcisi ile üniversite gençliğini bir araya getirildiği bu festival 120 saat sürer. Festival, Türkiye’nin en büyük kayak merkezinde Türkiye’nin en iyi sanatçılarını gençler ile buluşturur.
 
Bilyoner Winterfest: Uludağ etkinlikleri genellikle otellerin özel çabaları ile gerçekleşiyor. Ocak ayının sonu ile şubat ayının 15’ine kadar süren festivalde SPA merkezli, kapalı havuzlara sahip işletmelerin konuk ettiği katılımcılar birbirinden güzel konserlerde eğlenirler. Konserlere yarışmalar ve barbekü partileri eşlik etmekte.