Google+

Arama formu

Uludağ’a Ne Zaman Gidilir?

Uludağ’a Ne Zaman Gidilir?

Uludağ şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Çobankaya Orman Köşkleri, Uludağ Orman Köşkleri, Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Çobankaya Orman Köşkleri, Uludağ Orman Köşkleri, gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Çobankaya Orman Köşkleri, tesislerini incelebilirsiniz.

Uludağ otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Uludağ otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Uludağ keyfi her mevsim ayrıdır. Elbette Uludağ için kayak mevsimi olan kış gidilmesi gereken en ideal zamandır. Ancak dağ havası almak isteyenler için yaz aylarında ferah bir ortam sunan Uludağ’a piknik malzemelerinizle gelebilirsiniz.

Aralık ayından itibaren şubat dönemine kadar genellikle Uludağ’da şiddetli kar yağışı görülür. Soğuk hava dalgaları sayesinde de kar uzun süre dağ bölgesinde tutunur. Bu zamanlarda asıl sezon açıldığından Uludağ, kış sporları ve özellikle kayak sporu için oldukça elverişli olur ve tam gidilmesi gereken zamanları yaşar.

Nisan ayından itibaren ise Uludağ yeşermeye ve yeniden doğmaya başlar. Uyanan doğada teleferik keyfi ve doğa gezintisi gerçekten de temiz hava almak isteyenlerin ilk tercihleri arasında gelir. Özellikle ilkbahar ve yaz mevsiminde piknik ve uygun alanlarda mangal yapmak isteyenler buraya akın ederler.


Uludağ Turları