Kherson’da Alışveriş


 

Kherson, tarihi, kültürü, doğası ve gece hayatı ile görülmeye değer bir şehir olsa da alışveriş için çok uygun bir şehir olduğu söylenemez. Bu küçük şehirde alışveriş için sadece belli başlı noktalar bulunmaktadır.

Fabrika Alışveriş Merkezi, Zalaeherseh sokağında bulunmaktadır. Şehir merkezine yakın olan alışveriş merkezi oldukça büyük ve kompleks bir yapıdır. İçerisinde bulunan birçok kafe ve restoranın yanında yerli ve uluslararası markaların mağazaları da bulunmaktadır. Ayrıca bovling, buz pateni, çocuk parkı gibi aktivitelerin bulunduğu bir eğlence katıda vardır. Ushakova Caddesi’nin üzerinde bulunan TTs Admiral de şehrin gezilebilecek alışveriş merkezleri arasındadır.

Şehir merkezinde bulunan Suvorova Caddesi şehrin en işlek caddelerindendir. Cadde üzeri ve ara sokaklar hem zaman geçirmek hem de alışveriş yapmak için uygundur. Bol sayıda kafe ve restoranın yanında hediyelik eşyalar satan birçok mağazaya ve küçük yerel mağazalara rastlamak da mümkündür. Klasik hediyeliklerin haricinde boyalı paskalya yumurtaları, el oyması ahşap ürünler, matruşka bebekler ve vodka çeşitleri de bulunmaktadır. Özellikle Ukrayna’ya özgü vodkalı çikolatalar şehirden bir hatıra istiyorsanız güzel seçenek olabilir.