Kherson’da Gece Hayatı

5edbbe5_o.jpg
 

Ukrayna’nın diğer büyük şehirlerinde de olduğu gibi Kherson’da da gece hayatı oldukça hareketlidir. Şehrin gece hayatı Odessa, Kiev gibi şehirlere göre daha durağan sayılsa da çoğu Avrupa şehrine kıyasla Kherson’da hareketli geceler bulmak çok daha kolaydır. Fiyatlar da hem Ukrayna’nın diğer şehirlerine göre hem de bizim ülkemize göre oldukça uygundur. Özellikle şehir merkezinde birçok bar, pub, striptiz kulübü ve gece kulübü bulunmaktadır.

Amigo Club, şehrin en popüler gece kulüpleri arasındadır. Patona ve Shengeliya sokaklarının kesişiminde bulunur. Şehrin tüm lokal grupları ve bazi uluslararası gruplar sahne almaktadır. Her Cuma ve Cumartesi 80’ler ve 90’ların müziklerinin çaldığı partiler düzenlenmektedir. Giriş 23.00’dan önce ücretsizdir. Sonrasında ise fiyatlar 60 ila 100 grivna arası değişmektedir. Ayrıca Amigo’ya aldığınız bilet ile ikinci katta bulunan Double Club’e ücretsiz giriş yapmak mümkündür. Double Club’da daha günümüz popüler şarkıları çalmaktadır. Özellikle elektronik dans müziği, hiphop tarzı müzikler çalar. Yaş ortalaması daha gençtir.

Shade, şehri yazın ziyaret ediyorsanız mutlaka gitmeniz gereken gece kulüplerinden biridir. Kocaman açık hava dans pisti, lazer gösterileri ve sürekli kalabalığı ile unutulmaz anlar sunmaktadır. Eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder. Giriş ücreti 80 ila 100 grivna arasında değişmektedir. Ancak Amigo ya da Double Club için aldığınız bilet ile ücretsiz giriş yapmak mümkündür. Şehir merkezinden taksi ile 60 grivnaya ulaşmak mümkündür.

Zefir Fashion Cafe and Night Club, Shade’in hemen yanında bulunmaktadır. İçerisinde kafe, kareoke, restoran ve gece kulübü yer alır. Geceye lezzetli yiyecekler ve birbirinden farklı kokteyl çeşitleri ile başlayabilirsiniz. Eğlence sabaha kadar devam etmektedir. Birçok partinin düzenlendiği gece kulübünde şehrin en iyi dans grupları sahne almaktadır.

Şehir merkezinde bulunan Chocolate Night Club, şehrin en popüler gece kulüplerinden bir diğeridir. Daha çok genç kitle tarafından tercih edilen mekanda enerjinin hiç düşmediği partiler düzenlenmektedir.

Buralar haricinde şehir merkezinin sokaklarında ve Dipneyer Nehri kıyısında farklı konseptlerde döşenmiş birçok bar ve pub bulunmaktadır.