Varadero’da Gezilecek Yerler

Aslen bir otel bölgesi olan Varadero’nun şehir merkezinde vakit geçirmek için çok fazla seçenek yoktur. Ancak içinde etkinlikler yapılan parklar ve bazı müzeler ilginizi çekecektir

Varadero’da görülmesi gereken diğer yerler

Cayo Piedras del Norte, Mansion Xanadu, Marina Gaviota, Museo Municipal de Varadero, Iglesia de Santa Elvira.

Parque Josone

Varadero-Park.jpg

Eğer şehrin görülmedik yerini bırakmak istemiyorsanız bu muhteşem yeşil vahada kendinizi şımartın. Büyüleyici manzaralı bahçeler 1940 yılında kurulmuştur ve isimlerini eski sahiplerinden, José Fermín Iturrioz y Llaguno ve eşi Onelia’dan almaktadırlar. Bir rom distilasyon fabrikası sahibi olan bu zamane zenginleri buraya Neoklasik tarzda tasarlanmış ve adını Retiro Josone koydukları bu malikaneyi yaptırmışlardır.

Cueva de Ambrosio

Cuevas-internas.jpg

Marina Chapelín’i geçince Varadero şehri doğuya doğru bir kuzey Amerikan banliyö kenti gibi yayılmaya başlar. Sık ormanlıkların arasında mega otel kompleksleri yükselir. Bunları geçtikten 500 metre sonra Ambrosio Mağarası bulunmaktadır. Bu mağara tarih öncesi duvar resimleriyle ünlüdür.

Reserva Ecológica Varahicacos

reserva-varahicacos-varadero-cuba.jpg

Ambrosio Mağarasını geçince Varadero’nun bu doğal koruma alanına geleceksiniz. Burada vahşi hayvan görmeyi beklemeyin ancak 2500 yıllık insan kemiklerinin sergilendiği Cueva de Musalmanes isimli mağara kesinlikle görmeye değerdir.