Altın Dörtgen

İtalya'nın Milano kenti denildiği zaman akla ilk gelen şey şüphesiz modadır. Modanın başkenti kabul edilen Milano, değişen ve gelişen modanın her zaman nabzını tutmuştur. Milano'nun moda merkezi olan dört bölgesinin bir araya gelmesiyle oluşan Milano Altın Dörtgen (Quadrilatero d’Oro); Via Della Spiga, Via San't Andrea, Via Manzoni ve Via Montenapoloene'den meydana gelir.

Modanın beşiği olarak sayılan bu bölgede bütün vitrinler en son moda estetik çalışmalarla doludur. Şimdi her bir noktasıyla farklı bir dokuyu yansıtan bu bölgelere biraz daha yakından bakalım.

Altın Dörtgen'in dört köşesinden biri sayılan Via Montenapoloene, İtalya'nın en lüks ve en pahalı caddesidir. Altın Dörtgen'in kuzeydoğu sınırını oluşturan Via Spiga, Via San't Andrea ve Via Manzoni ile beraber Milano'da modanın kalbinin attığı çok lüks ve estetik alışveriş caddeleridir.

Bu caddelerde dünyaca ünlü dev markalar bir arada bulunmaktadır. Burberry, Gucci, Missoni Boutique Milano, Berluti Milan Store, Corneliani, Pinko, Canali Boutique, Sabbadini Gioielli, Banner Boutique ve Alberta Ferretti Altın Dörtgen'de modanın nabzını tutan dünyaca ünlü markalardan bazılarıdır. 10:30-19:30 saatleri arasında hizmet veren Burberry mağazasında 500-1000 Euro arası fiyatlarda ayakkabı ve elbiseler bulabilirsiniz. Yine Altın Dörtgen'de bulunan dünyaca ünlü çanta markası Gucci mağazası da 10:00-19:30 saatleri arasında hizmet verip 2000-3000 Euro aralığında ürünler sunmaktadır.

Altın Dörtgen'de alışveriş sonrası acıktığınızda gidebileceğiniz lüks restoranlar da sizleri bekliyor. Salumeria Simoni S.L.R, Pam Local ve Eataly Bologna Ambasciatori mekanları Altın Dörtgen'de bir şeyler yiyebileceğiniz birbirinden güzel yerlerdir. 09:00-00:00 saatleri arasında açık olabilen mekanlarda 30-40 Euro bandında fiyatlara sahip ana yemekler yiyebilirsiniz. Bu ve benzeri pek çok ünlü markaya adı geçen caddelerde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Fiyatlar zaman zaman can yakıcı seviyelere çıksa da moda düşkünleri için genel olarak Milano ve özel olarak Altın Dörtgen dört mevsim ziyaret edilebilecek muhteşem bir destinasyon. Siz de modayı her an takip ediyor ve trendlerden geri kalmamaya özen gösteriyorsanız, modanın kalbinin attığı Altın Dörtgen mutlaka uğramanız gereken harika bir moda, kültür, sanat ve alışveriş mabedi.

Adres:Via Montenapoleone

Yakın Yerler: Lüks mağazalar, restoranlar…