Ho Chi Minh’de Gece Hayatı  

ho-2369594__340.jpg

Ho Chi Minh şehri, yüzlerce bar ve kulüp ile uygun bir gece geçirmek için seçim yapabileceğiniz Vietnam'ın en ideal şehridir. Ho Chi Minh'deki gece hayatı, çok farklı ve çeşitlidir. 1 Bölge’deki şehir merkezi, çatı katındaki barlar, büyük paraların döndüğü kumarhaneler ve kaliteli caz grupları şehirdeki gece hayatının eğlence seçeneklerindendir. Şehrin gece hayatını tecrübe etmek isteyen turistler için en gözde mekânlardan biri, Ben Thanh Pazarı'nda dolaşmaktır. Ho Chi Minh’in kalbinde kusursuz bir konuma sahip olan pazar, şehir en önemli eğlence merkezlerinden biridir.

Vietnam’da Pham Ngu Lao bölgesi, Hai Ba Trung caddeleri gibi yerler gece hayatı açısından en çok tercih edilen yerlerden biridir. Turistler tarafından popüler olan Pham Ngu Lao bölgesi, “kırmızı ışık” bölgesi olarak da bilinmektedir çünkü burada sayısız bar ve "ekstra" hizmet içeren masaj salonları bulunmaktadır. Şehirde gece küpleri saat 01.00 gibi kapanırken, barlar geç saatlere kadar hizmet vermektedir. Vietnam’da en gözde gece merkezleri olarak bilinen mekânlardan Vietnam Saigon Soul Poll Party, oyun ve eğlence merkezi olarak Ho Chi Minh’de sıkça gidilen yerlerden biridir. Havuz başında eğlencelerin düzenlendiği eğlenceli yerlerden birisi olarak da bilinmektedir. Chill Skybar, açık havada eğlence arayışı içinde olanlar için ideal bir seçim olacaktır. Chill Skybar’ın şefi Hindistanlı olduğu için Hint tatlarını denemek isteyen turistler bu mekânı seçtiklerine pişman olmayacaklardır. Mekâna ücretsiz olarak giriş yapmak için erken saatlerde gelmenizde yarar var. King Pirates Pub, romlarıyla ünlü bir gece mekânıdır. Genelde sakin olan bu mekânda pek çok şey uygun fiyat aralıklarında satılmaktadır.

Bunun yanında şehrin batısında bulunan, 3. Bölge, fırtınalı sokak barları, ucuz yiyecekleri ve iyi zaman geçirebileceğiniz canlı müzikleriyle popüler ve alternatif yerlerden biridir. Şehirdeki en popüler bar, sabahlara kadar açık kalmasıyla ünlü olan Go2 Bar'dır. Alternatif olarak, etrafınızdaki en uygun çatı barıyla ünlü Duc Vuong Hotel'deki View'de yerel bira çeşitlerinden içerek eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Canlı bir atmosfer, geniş bir içki listesi ve heyecan verici müzikleriyle gece kulüpleri Ho Chi Minh’deki gece etkinliklerinin en üst listesine eklenmesi gereken harika alternatiflerdir. Bu yerler çoğu zaman müziği, dansları ve tüm gece uyanık kalmak isteyen gençler için uygundur. Genel olarak, gece kulüplerinde atmosfer keyif vericidir, sosyal yaşam bakımından oldukça zengindir. Yeni arkadaşlar edinebilir ve daha büyük gruplarla eğlenebilirsiniz. Lush ve ACE gece kulüpleri, genellikle gün doğumuna kadar açık olan iki mekândır. Ailecek tatile çıkan turistler için Pham Ngu Lao bölgesi oldukça uygun bir yerdir. Küçük ve şirin bir restoranda oturabilir veya uygun fiyat aralığına sahip menüleriyle kaliteli hizmet sunan barlarda ailenizle eğlenebilirsiniz.