Walvis Bay Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Namibya’nın en kalabalık üçüncü şehri olan Walvis Bay’de 2013 yılındaki nüfus sayımına göre yaklaşık 78 bin kişi yaşamaktadır. Atlas Okyanusu kıyısında yer alan şehir, ülkenin en önemli limanını bünyesinde barındırmaktadır. Deniz yaşamı açısından zengin bir bölge olan Walvis Bay kıyıları, günümüzde 10.000 tane bulunduğu tahmin edilen, devasa boyuttaki Güney gerçek balinasını kendisine çekmektedir. Bu durum balina avcılarının da bölgeye gelmesine sebep olmuştur. Namibya’nın önemli bir turizm merkezi olan şehir, büyük körfezi ve kumul tepeleri ile dikkat çekmektedir.

Arkeolojik çalışmalar sonucunda, bölgede küçük topluluklara ait binlerce yıllık yaşam kalıntıları ortaya konmuştur. Batı dünyasının bölgeyi keşfetmesi ise 1487 yılına dayanmaktadır. Portekizli denizci Bartholomeu Dias, Doğu’ya doğru bir deniz yolu ararken buraya demir atmış ve Golfo da Conceição adını koymuştur. Dias’tan üç yüzyıl sonra ise diğer batılılar da buraya gelmiş ve bölgeyi sömürmüşlerdir. 1670 yılına gelindiğinde bölgeye ilk Avrupalı yerleşimi başlamıştır. 1780’li yıllarda Amerika ve Avrupalı avcılar, burayı balina avı için kullanmışlardır. Bu durum 1900’lü yılların başına kadar devam etmiştir. 1793’te başlayan Alman yönetimi kısa sürmüş, İngilizler bölgedeki hâkimiyeti ele geçirmiştir. 1910 yılında ise şehir, Güney Afrika Birliği’ne dâhil edilmiştir. Namibya 1990 yılında bağımsız hale gelse de Güney Afrika Cumhuriyeti kontrolü bırakmayı reddetmiştir. 28 Şubat 1994 tarihinde ise Walvis Bay gene Namibya’ya dâhil edilmiştir.

Walvis Bay, doğal varlıklarının çeşitliliği ile birçok aktivite yapılmasına imkân sağlamaktadır. Kumul tepelerinin zirvesinden izlenebilecek manzaralar, göçmen kuşların evi olan lagünler, lagünlerin eşsiz manzarası, deniz kuşları, pelikanlar ve flamingolar Walvis Bay ziyaretini ilginç ve merak uyandırıcı kılmaktadır. 

Walvis Bay Nerededir?

Walvis Bay, Afrika kıtasının güneyinde yer alan Namibya Cumhuriyeti’nin batısında, Erongo bölgesinde, Atlantik Okyanusu kıyısı boyunca uzanan bir yerleşimdir. Swakopmund şehrinin 30 kilometre güneyinde yer almaktadır. 

Walvis Bay’e Nasıl Gidilir? 

Ülkenin başkenti Windhoek'ten Walvis Bay’e kara yolu ile ulaşmak mümkündür. Yolculuk 5 saat sürmektedir. Bu rota üzerinde Swakopmund şehri de yer almaktadır. Swakopmund’dan Walvis Bay arası ise yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Şehirde havalimanı da bulunmaktadır. Walvis Bay Havalimanı, şehir merkezinin yaklaşık 15 kilometre doğusunda bulunmaktadır. Havalimanının diğer Afrika şehirleri ile bağlantısı mevcuttur.

Windhoek ve Swakopmund şehirlerinden ulaşım şekillerinden biri ise minibüstür. Minibüsler gün boyunca hizmet vermektedir. Windhoek’tan bir diğer ulaşım vasıtası ise trendir. Bu yolculuk ortalama 13 saat sürmektedir.

Otobüs seçeneği ise pek rahat değildir. Otobüslere fazla kişi yüklendiği için konforlu bir yolculuk deneyimi yaşanamamaktadır. 

Walvis Bay’de Görülecek Yerler 


Güney Afrika tuzunun %90’ının karşılandığı, lagünün güneybatısında yer alan Tuz İşleri, Walvis Bay’in kuş cennetidir. 3.500 hektarlık bir alan üzerinde karides ve larvalar için zengin bir beslenme alanıdır.
 
Kuş Cenneti ise sazlıklarla çevrili, bir dizi sığ yapay havuzdan oluşan bir doğa koruma alanıdır. Kısa bir doğa yürüyüşü yapılabilecek bölgede, bir gözlem kulesi de bulunmaktadır. Burası, kış gözlemciliği için eşsiz noktalardan biridir.
 
45.000 hektarlık alanda, kentin güneybatısında, Kuiseb Nehri kıyısında yer alan lagün ise bir dizi kıyı su kuşuna ve büyük flamingo sürülerine yaşam alanı sunmaktadır. Lagün, göz alıcı renkleri ile muhteşem bir manzara sunmaktadır.  
 
Rhenish Misyon Kilisesi ise 1880 yılında limanın yanında inşa edilmiştir. Liman bölgesinde makinelerin çoğalmasıyla 20. yüzyılın ortalarında bugünkü yerine taşınan kilise, şehrin en eski binasıdır.
 
Umut Lokomotifi ise ulusal anıtlardan biridir. Lokomotif, 1899 yılında Walvis Limanı’na getirilmiştir.
 
Walvis Bay’in 10 kilometre kuzeyinde yer alan, Kuş Adası olarak bilinen ahşap platform ise deniz kuşları için bir tünek ve yuva işlevi görmektedir.

Walvis Bay’de Yapılacaklar 

Namib Çölü’nde dört tekerlekli bisiklet turu, eğlenceli ve heyecanlı bir aktivite olmasının yanı sıra, rehber eşliğinde bölgenin tarihini öğrenme imkânı da sunmaktadır.

Lagünde kano gezintisi; flamingo, pelikan, fok ve yunusları yakından görmek için çok özel bir deneyimdir. Lagün aynı zamanda çeşitli su sporları için de elverişli doğal şartlara sahiptir. Kuvvetli rüzgârlar rüzgâr sörfü ve uçurtma sörfü aktivitelerine imkân sağlamaktadır.

Walvis Bay ile İlgili

Walvis Bay’de Nerede Kalınır?

Balinalar Koyu olarak da bilinen Walvis Bay, Namibya’nın Atlas Okyanusu kıyısındaki en derin limanı olarak son derece temiz bir denize sahip. Bu sayede deniz ürünleri konusunda ciddi isim sahibi olan Walvis Bay, konuklarını çok zengin ve lezzetli deniz mahsulleri ile baştan çıkarıyor. Hem çeşitli deniz canlıları hem de kuş konusunda son derece büyük bir çeşitliliğe sahip olan bölgede, bu canlıların yaşam alanlarını görüp, hayatlarını izleme şansını da yakalayabilirsiniz. Bir tarafında çöl, diğer tarafında okyanus ile Walvis Bay son derece farklı deneyimleri yaşamanıza da imkân sağlıyor.

Walvis Bay'da her dönem farklı otellerde fırsat yakalamak mümkün. Booking.com bu fırsatları derleyip kolayca rezervasyon imkanı veriyor. Uygun fiyatlarla Walvis Bay'ın güzel otellerinde konaklamak isterseniz, Walvis Bay otel fırsatlarını görmek için tıklayın.

Walvis Bay’da Nerede Kalınır – Walvis Bay’ın Bölgeleri

Namibya’nın bu güzel şehrinde çok gelişmiş bir turizm tesisleşmesi bulunmuyor ancak bu durum; bölgenin daha az yıpranmasına da neden olduğu için turistlerin bu anlamda şikayeti bulunmuyor. Bölgeyi tatil yapmak için tercih eden konukların pek çoğunun amacının doğal yaşamı izlemek ve çöl ortamında hayatı deneyimlemek olduğunu söylemek mümkün. Genel olarak az sayıda bulunan tesisler belli bölgelerde yoğunlaşmış durumda. Şehir merkezi konumundaki Şehir Müzesi bölgesi, Walvis Lagünleri’ne nazır mevkide yer alan The Esplanade bölgesi, liman ve gümrük yakınında yer alan tesislerin bulunduğu Liman bölgesi, On iki Havariler Kilisesi çevresinde bulunan tarihsel anlamı da olan bölge ile şehrin yerel yaşam alanı olan Old Rhenish Mission Kilisesi bölgesi konukların kalmak için tercih ettikleri bölgeler arasında yer alıyor. 

Walvis Bay Havalimanı bölgenin pek çok şehri ile bağlantılı hizmet veren bir alan. Şehre ulaşmak için hava yolunu tercih edecek konuklar, aktarmalı uçuşlar ile seyahat etme şansına sahip bulunuyorlar. Aynı şekilde taksi, tren, otobüs ve kiralık araç da okyanus kıyısındaki şehirlerden ulaşım için kullanabileceğiniz yöntemlerden. Şehir içi ulaşım için taksi önerimiz ile birlikte tesislerin pek çoğundan talep karşılığında havalimanı bölgesine servis hizmeti olduğunu da iletebiliriz.

Walvis Bay Şehir Merkezi ve Şehir Müzesi Çevresindeki Walvis Bay Otelleri

Şehrin merkezinde bulunan bu bölge Walvis Bay Müzesi’ne yakın olup, şehrin spor kompleksinin de yakınında yer alıyor. Konaklamak için bu bölgeyi seçmeniz halinde idarî pek çok nokta ve çeşitli tarihî alanlara da yakın konaklama imkânı bulabilirsiniz.

 • G & G Self Catering
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, evcil hayvan girebilir
  Konum: 50 Eleventh Road
  Fiyat: Geceliği 70 € - 90 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  G & G Self Catering

 • Sunnyside Guesthouse
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, bar, sigara içilmeyen oda, restoran, aile odası
  Konum: Nangola Mbumba Drive
  Fiyat: Geceliği 49 € -83 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Namibia Skipper services
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark
  Konum: 11. Street
  Fiyat: Geceliği 17 € - 27 € arasında(Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Guesthouse 123
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, çay/kahve makinası, aile odası
  Konum: Peter Mueshihange Street
  Fiyat: Geceliği 36 € - 38 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Theo’s B&B
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, aile odası
  Konum: 16th Street Hermis
  Fiyat: Geceliği 19 € - 25 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Casa Mia Hotel
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi,ücretsiz otopark, kahvaltı, havaalanı ulaşım hizmeti, aile odası
  Konum: Sam Nujoma Avenue
  Fiyat: Geceliği 54 € - 78 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Casa Mia Hotel

The Esplanade Bölgesindeki Walvis Bay Otelleri

Walvis Koyu’nun koruma altındaki lagününe komşu bu kıyı bölgede yunusları ve flamingoları izlemek mümkün. Ayrıca Esplanade Park’ın, yat kulübün ve golf sahasının da yakınında yer alan bu mevki, sahip olduğu tesislerle de şehirde tatil yapan konuklar tarafından büyük ilgi görüyor.

 • Protea Hotel by Marriott Walvis Bay Pelican Bay
  Özellikler:
  4 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, klima, restoran, kahvaltı, sigara içilmeyen oda
  Konum: The Esplanade
  Fiyat: Geceliği 99 € - 135 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Protea Hotel by Marriott Walvis Bay Pelican Bay

 • Oyster Box Guesthouse
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, bar, klima, havaalanı hizmeti
  Konum: Corner 2th Street West/The Esplanade
  Fiyat: Geceliği 102 € - 129 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Lagoon View Self Catering
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, aile odası
  Konum: The Esplanade
  Fiyat: Geceliği 76 € - 96 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Lagoon Loge
  Özellikler:
  3 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, havuz, sigara içilmeyen oda, çamaşır yıkama hizmeti
  Konum: Kovambo Nujoma Drive
  Fiyat: Geceliği 123 € - 140 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Pammy’s Apartment
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, evcil hayvan girebilir
  Konum: Kovambo Nujoma Road
  Fiyat: Geceliği 64 € - 82 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Pammy’s Apartment

Liman Bölgesindeki Walvis Bay Otelleri

The Esplanade bölgesinin iç kısmında bulunan ve Liman’ın hemen arka tarafında yer alan bu bölge otelleri, çeşitli konseptleri ve değişen fiyatları ile şehirde tatil yapmak isteyen her bütçeye hitap ediyor.

 • The Countyard Birdwatching Safari CC
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigara içilmeyen oda, aile odası, havaalanı servisi
  Konum: Cleverly Street
  Fiyat: Geceliği 41 € - 52 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  The Countyard Birdwatching Safari CC

 • Langholm Hotel
  Özellikler:
  3 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, klima, sigara içilmeyen oda, oda servisi
  Konum: Cleverly Street
  Fiyat: Geceliği 72 € - 91 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Busctrommel-Tours & Accommodation
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, aile odası, havaalanı servis hizmeti, evcil hayvan girebilir
  Konum: Cleverly Street
  Fiyat: Geceliği 35 € - 50 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Meransha Self Catering CC
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, havuz, sigara içilmeyen oda, havaalanı ulaşım hizmeti
  Konum: Tomas Street
  Fiyat: Geceliği 29 € - 57 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Meransha Self Catering CC

On İki Havariler Kilisesi Bölgesindeki Walvis Bay Otelleri

On İki Havariler Kilisesi yakınında bulunan bu bölgede yoğunlaşmış olan konaklama işletmelerinin çoğunluğu 3 ve 4 yıldızlı tesisler. İş ve alışveriş merkezlerine de yakın konumda bulunan bu mevki, hareketli ortamı ve bakımlı tesisleri ile ilgi görüyor.

 • Amjicaja Guesthouse
  Özellikler:
  3 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, havuz, sigara içilmeyen oda, havaalanı ulaşım hizmeti
  Konum: Temple Crescent
  Fiyat: Geceliği 74 € - 98 € arasında(Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Amjicaja Guesthouse

 • The Rez Guesthouse
  Özellikler:
  3 yıldız, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, bar/oturma salonu, evcil hayvan kabul edilir, iş merkezi
  Konum: Mandume Ndemufayo Circle Meersig
  Fiyat: Geceliği 76 € - 118 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Flamingo Villas Boutique Hotel
  Özellikler:
  4 yıldız, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, klima, restoran, kahvaltı, sigara içilmeyen oda
  Konum: Kovambo Nujoma Road
  Fiyat: Geceliği 111 € - 201 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Holyday Guesthouse
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, sigara içilmeyen oda, aile odası, havaalanı ulaşım hizmeti
  Konum: Astrounat Street Meersig
  Fiyat: Geceliği 64 € - 80 € arasında(Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Elilo Bed and Breakfast
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, çay/kahve makinası
  Konum: 1015 Hesko
  Fiyat: Geceliği 36 € - 41 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Elilo Bed and Breakfast

Old Rhenish Mission Kilisesi Bölgesindeki Walvis Bay Otelleri

Şehrin yerel hayatına da eşlik edebileceğiniz bir bölge son bölgemiz. İlkokul, lise, hastane gibi hizmet binaları ile günlük hayatın sürdüğü bölge aynı zamanda pek çok mezhebin temsil edildiği kiliseleri ile şehrin dini merkezi olarak da biliniyor.

 • Fair Haven Guesthouse
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, bar, sigara içilmeyen oda, havaalanı hizmeti
  Konum: Tomas Morris Street
  Fiyat: Geceliği 41 € - 64 € arasında(Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Fair Haven Guesthouse

 • 1932 House Bed and Breakfast
  Özellikler:
  3 yıldız, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, havaalanı ulaşım hizmeti, havuz
  Konum: Bramwell Street Lagoon
  Fiyat: Geceliği 52 € - 148 € arasında(Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Ngandu at Sea
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, bar
  Konum: Tomas Morris Street
  Fiyat: Geceliği 49 € - 73 € arasında(Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • 10de Laan Self-Catering
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi hizmeti, ücretsiz otopark
  Konum: Nangola Mbumba Street
  Fiyat: Geceliği 38 € - 64 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Sunflower Self-Catering
  Özellikler:
  Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, havaalanı servis hizmeti, aile odası
  Konum: 5th Road
  Fiyat: Geceliği 29 € - 35 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Sunflower Self-Catering

Walvis Bay'da bölgelere konaklama önerilerimiz bu şekilde, bu rehberde aradığınızı oteli bulamadıysanız Walvis Bay Otelleri Rehberi'mize bakmanızı da öneriyoruz. Ayrıca tüm Walvis Bay otellerini görmek için tıklayın.

Walvis Bay Otelleri

Namibya’nın en önemli liman kentlerinden biri olan Walvis Bay, öncelikle muhteşem kumulları ve zengin denizaltı yaşamı ile tatil kentleri arasında yer edinmiş bulunuyor. Keyifli körfezi, Bedevi hayatını deneyimleyebileceğiniz etkinlikleri, balina ve foklarla dopdolu turları ile de bölgenin turizm cennetlerinin en çok ilgi görenleri arasında yer alıyor.

Şehirde yapacağınız tatil sırasında hem pelikanları beslemek hem de çölde safariye katılmak gibi değişik etkinlikler ile vakit geçirebilme imkânı bulunuyor. Atlas Okyanusu kıyısında yer alan Walvis Bay Körfezi, pek çok kuş türüne ev sahipliği yapan doğal bir üreme ve konaklama merkezi aynı zamanda. Bu çeşitlilik dünyanın pek çok ülkesinden gelen turistlerin tatil için Walvis Bay’i seçmesine neden oluyor. Walvis Bay Uluslararası Havalimanı’na yakın konumda bulunan Dune7 Macera Sporları Merkezi, çöl etkinlikleri konusunda deneyimleyebileceğiniz pek çok aktivite için size seçenek sunabiliyor. Seyahat planınızı yaparken burayı incelemeyi unutmamanızı öneriyoruz. Yüzlerce kişinin yararlandığı ve en uygun alternatifleri sunan Walvis Bay otelleri rehberimizin devamını okumak için tıklayın.

Devamını Oku

Walvis Bay Künyesi

 • Yerel saat

  Yerel Saat -

 • Kur Farkı

  Kur Farkı -

 • Priz Tipi

  Priz Tipi

 • Hava Durumu

  Hava Durumu -oCSon Güncelleme: - (TSI)

Yıllık Ortalama Sıcaklık

  • Oca 17oC
  • Şub 18oC
  • Mar 17oC
  • Nis 16oC
  • May 16oC
  • Haz 15oC
  • Tem 14oC
  • Agu 13oC
  • Eyl 13oC
  • Eki 13oC
  • Kas 15oC
  • Ara 16oC

Kısa Kısa