Google+

Arama formu

York

York'ta Nerede Kalınır?
York şehri gerek nüfusu gerekse yüz ölçümü açısından oldukça küçük bir...
Devamı oku
York Otelleri
Birleşik Krallık’ın kuzeyinde yer alan York şehri, İngiltere’nin...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 GBP = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 0℃
Şub 0℃
Mar 0℃
Nis 0℃
May 0℃
Haz 0℃
Tem 0℃
Ağu 0℃
Eyl 0℃
Eki 0℃
Kas 0℃
Ara 0℃

York'ta Nerede Kalınır?

York şehri gerek nüfusu gerekse yüz ölçümü açısından oldukça küçük bir şehir. Bu sebeple de yürüyerek ortalama iki günde genel anlamda gezinizi tamamlamanız mümkün. Görmeye değer bazı müzelerin girişleri ücretsiz, aslında tarihî dokunun da tamamen korunduğunu hesaba katarsak şehrin kendisi müze diyebiliriz.


York'ta Nerede Kalınır?
 

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca York otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz. 

York Otelleri

Birleşik Krallık’ın kuzeyinde yer alan York şehri, İngiltere’nin Yorkshire bölgesinde bulunuyor. Avrupa’da tarihî mimarinin en iyi korunup günümüze gelen yerlerinin başında yer alıyor. Yerel insanı ile bu tarihi dokunun korunduğunu görebilirsiniz. İsim olarak size New York’u çağrıştırıyorsa da haklısınız çünkü New York daha önceden New Amsterdam olarak biliniyordu ancak şehri İngilizler 1664 yılında ele geçirince, o dönemin York Dükü onuruna şehre New York denmeye başlanmıştır. Şehrin 4 tarafı surlarla örülü ve şehre giriş yapılabilen 4 kapıya sahip.


York Otelleri
 

Şehir yürüyerek bir iki günde gezilebilecek nitelikte yine de yürümek istemiyorum derseniz tren istasyonlarını kullanabilirsiniz. York şehri, çok dağınık bir yapıda değil bu yüzden otelleri sadece merkeze yakın yerlerde bulabileceksiniz. Surlara doğru yaklaştıkça maalesef otel bulma şansınız da düşecektir. Yüzlerce kişinin yararlandığı ve en uygun alternatifleri sunan York otelleri rehberimizin devamını okumak için tıklayın.