Google+

Arama formu

Patmos Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Patmos Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Patmos şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Manos House in Chora, Mathios Studios, En Patmo Holiday Home. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Allotina Houses, Eirinaki House, Petra Hotel & Suites gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Dominik apartment, Yvonni Studios, Studios Fotini Strata tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Patmos aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Patmos, Ege denizinde yer alan küçük bir Yunan adasıdır. İncil’in Vahiyler kısmının yazıldığı ada olarak hem Ortodoks hem de Katolik cemaati açısından önemli bir adadır.

Tüm 12 Ada’nın en kuzeyde yer alanı olan Patmos adasının en büyük şehirleri Chora ve Skala’dır. Chora şehri adanın baş şehridir, Skala ise ana liman şehridir.

Diğer yerleşimler Grikou ve Kampos şehirleridir. Patmos adasında yaşayanlar Ortodoks mezhebine bağlıdır. İncil’in Vahiyler bölümünde adı zikredilen Patmos, Aziz Yuhanna’ya bu adada Hz. İsa’nın görünmüş olduğu mitiyle meşhurdur. Hristiyan kültüründeki yeri sebebiyle Patmos adası her zaman Hristiyan inancına sahip kişilerin en önemli hac destinasyonlarından biri olmuştur. 1999 yılında adanın tarihi merkezi olan Chora, Aziz Yuhanna Manastırı ve Kıyamet Mağarası UNESCO Dünya Mirası listesine alınmıştır.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=GefFpVgo_Ec


Patmos Turları