Google+

Arama formu

Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Film Festivali Geliyor

30 Ekim 2014,Perşembe
-
2 Kasım 2014,Pazar

Bozcaada Belediyesi ve BOZTİD (Bozcaada Turizm İşletmeleri Derneği) tarafından, bu yıl ilki düzenlenecek Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Film Festivali (BIFED) 30 Ekim-2 Kasım 2014 tarihleri arasında Bozcaada’da gerçekleşecek.

Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Film Festivali’nin yaratıcılarının, ada ve yörenin ekolojik sorunlarına dikkat çekmek ve bu konuda mücadele edenleri bir araya getirme niyetinde oldukları belirtiliyor.

Başkanlığını Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz; festival başkan yardımcılığını ise Bozcaada’da üzüm bağlarında üreticilik yapan BOZTİD Başkanı Yahya Göztepe yapıyor. Ethem Özgüven ise festivalin koordinatörlüğünü yapıyor. Festivalin yönetmenliğini, Ethem Özgüven ile birlikte belgesel ve kısa filmlere imza atan Petra Holzer Özgüven’in yürüteceği belirtiliyor.

Festivalin yarışma bölümünde, aday filmler arasından jürinin seçeceği En İyi Belgesel Film’e 7000 TL, 2. En İyi Film’e 5000 TL ve 3. En İyi Film’e ise 3000 TL ödül verilecek.

Yönetmen Yeşim Ustaoğlu ve Nathalie Borgers, siyasetçi Şafak Pavey, akademisyen Tül Akbal Sualp, sinema yazarları Seray Genç ve Cüneyt Cebenoyan’ın jüri üyeliği yapacağı yarışmaya belgesel yollamak için son tarih 15 Ağustos.

Festivale katılım koşulları ve başvuru formlarına www.bifed.org adresinden ulaşılabilir.
 

Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Film Festivali Geliyor