Google+

Ülkelerin Geleneksel Kıyafetleri

72300214 Eki 2013Galeri
Ülkelerin Geleneksel Kıyafetleri

1- Hindistan’ın Geleneksel Kıyafeti

Hindistan’ın geleneksel kıyafeti Sari’dir. Sari, dikdörtgen şeklinde olup Hindistan, Sri Lanka, Nepal, Pakistan ve Orda Doğu ülkelerinde kullanımı yaygındır.  Sari, ortalama 3,5 x 4 metre uzunluğunda bir kumaş olup, genelde kısa kollu, sırt dekolteli ve omuz üzerinden bağlanıp aşağıya dökülerek kullanılır.

Sari, kadınlar tarafından giyilen birçok geleneksel kıyafetten biridir. Kumaşın tarzı, dokunma biçimi ve rengi çeşitlilik gösterir. Sari, keten ve ipek gibi çeşitli insan yapımı maddeden imal edilir. Her ölçüye uygundur bu nedenle de herhangi bir ölçüye göre dikilmez.

www.gezimanya.com/Ulkeler/hindistan
 

Ülkelerin Geleneksel Kıyafetleri

Hintli erkeklerin geleneksel kıyafeti biraz farklı. Hintli kadınlardan daha sade giyinen erkeklerin kıyafetlerinde çoğunlukla beyaz ve krem rengi üzerine işlemeler yapılır. Ayakkabı rengi de kıyafete uygun olarak seçilip ince bir şalla yöresel kıyafet tamamlanır.

www.gezimanya.com/Ulkeler/hindistan

Ülkelerin Geleneksel Kıyafetleri

2- Libya’nın Geleneksel Kıyafeti?

Libya’da kadınlar dünyanın pek çok ülkesinde alışık olunmayan bir biçimde yanlarında erkek olmadan dışarı çıkamıyorlar. Sokağa adımlarını attıklarında ise yalnızca gözleri açıkta kalacak şekilde giyinebiliyor. Yani gözleri hariç yüzlerini açmaları kesinlikle yasak.

www.gezimanya.com/Ulkeler/libya

-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(1)

Yorumlar

Makeraiana kullanıcısının resmi

Makeraiana

GÖNDERİ ZAMANI 13 Nis 2017
Lütfen makadonyayida sunun