Google+

Arama formu

Valiz Hazırlarken Yapılan En Büyük 9 Hata

Valiz Hazırlarken Yapılan En Büyük 9 Hata

Bir gezgin için sanattır valiz toplamak, çanta hazırlamak. İşte özellikle çiçeği burnunda seyahat severlere ithafen yapılan en büyük 9 valiz toplama hatası!
1.Yanlış çanta kullanımı.
Özellikle seyahat konusunda tecrübesiz olanlar için bu yapılan ilk hata oluyor. Hem komik görüntülere sebep olan hem de insanı hayattan soğutan bir tecrübedir bavulla-çantayla imtihan. Öncelikle nasıl bir yere gidiyorsunuz, hangi yollardan geçeceksiniz bunu iyi düşünmelisiniz. Eğer hareketli ve yürüyüş temposu bol bir seyahatse sırt çantası tarzı bir şey daha ideal olacaktır. Fakat topuklu ayakkabılarla dahi sekebileceğiniz, terleme fırsatınızın bulunmayacağı bir iş gezisiyse tekerlekli bavulları tercih edebilirsiniz.
Fotoğraf: www.copperriverbags.com

Valiz Hazırlarken Yapılan En Büyük 9 Hata

2.Çantayı doldurma sanatı.
Çanta hazırlarken mümkün olduğu kadar yer bırakmak isteriz çünkü gideceğimiz yerlerden hediyeler eşyalar alıp kalan boşlukları dolduracağımızı biliriz. Fakat ne kadar büyük çanta alsak da hesapladığımız boşluk bir türlü bırakılmaz. Burada düşünmeniz gereken şey özellikle kıyafet anlamında artmayacak kadar az, yetecek kadar çok şey almanız olacaktır. Yani özellikle kadınlar, kafanızda binlerce kombin yapmayın önemli olan gidilecek yerler ve çantaya koyulacak anılardır. Ayrıca ani durumlarda eşya dolu çantalarla ortalarda dolaşmak istemezsiniz değil mi?
Fotoğraf: www.cntraveler.com

Valiz Hazırlarken Yapılan En Büyük 9 Hata

3.Çok amaçlı kullanılabilecek kıyafetleri göz ardı etmek.
Evet bu oldukça önemli. Üzerinize alacağınız ince bir hırka bazen pantolonun üzerine tamamlayıcı olabilirken bazen yolculuk esnasında üzerinize örtebileceğiniz örtü görevi görebilir, soğuk havalarda imdadınıza yetişebilir.
Fotoğraf: www.cntraveler.com