Google+

CENNETTEN BİR PARÇA: HAWAİİ ADALARI

1410130 Kas 2014Gezi Notu
Dilara AkyıldızDilara AkyıldızSilver Yazar30 Kas 2014141010 Yorum

Hawaii Adaları’ndan O'ahu'da şahane bir 3 gün... Bugün Honolulu'dan minik bir uçağa binip cennete uçacağız. Maui Adası’nda 2 hafta geçireceğiz...

Yarım saat okyanusun üstünde sallana sallana uçtuktan sonra varıyoruz Maui Adası'na.

Honolulu (Hawaii)

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Cennet diye bir yer varsa orası HAWAII olmalı...

Araba kiralamak üzere soluğu Avis'te alıyoruz. Road Trip'ten beri sevgilimin aklı Mustang'te kaldı. Ama Hawaii'de bir adadayız. İki parça kıyafetle, plaj çantasıyla atlayıp o koy senin benim bu koy benim gezeceğiz bütün gün. Küçük sevimli bir araba bize yeter diyoruz ve arabamıza binip 5 dakika ötedeki Mahana at Kaanapali'de bulunan rüya gibi otelimize, pardon, evimize yerleşiyoruz.

Sihirli sözcük; balayı... 

Açmadığı kapı, bizi uçurmadığı yer yok. Resepsiyondaki kızın bize verdiği oda cennetten bir kat olmalı. Bir kere odamızda bir evde bulunan her şey var. DVD, çamaşır makinesi bile var.

Honolulu (Hawaii) şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Waikiki Sunset By WaikikiRoom, Downtown Honolulu Villa, Waikiki Banyan Tower 2 Suite 1504. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Tower 1 Suite 1705 at Waikiki, Aston Waikiki Beach Tower gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Tower 1 Suite 1813 at Waikiki, Aston Waikiki Sunset, Waikiki Shore Beachfront tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Honolulu (Hawaii) aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Honolulu (Hawaii)-1

Hayatın gerçekliğinin kaç boyut ötesindeyiz, bilmiyorum...

Daha da etkileyicisi... Odamız Pasifik Okyanusu'nun dibinde. Cümleyi tekrar söylüyorum. Odamız sadece Pasifik Okyanusu'na bakıyor değil. Pasifik Okyanusu'na yalnızca 5 adım uzakta. Dibindeyiz.
Ve... Odamız, en güzel odaların bulunduğu zemin katta, çimenlere, bahçeye direk açılan bir terasa sahip. İki girişi var. Ana binaya bağlı ve bahçeye bağlı. Mükemmel.

Akşam 18.00 oldu mu güneş, o muazzam yuvarlak cüssesiyle kırmızı, sarı, turuncu neredeyse bütün renkleri seçebileceğimiz kadar yakınımızda. Karşımızda... Batıyor...

Bugünlük benden bu kadar, haydi artık gecenin tadını çıkartın, ben gidiyorum diyor. Haaaa gitmeden önce de size renklerden bir şölen yaparım, öyle sessiz sedasız gitmem, diyor. Beni izlemek için sıraya girersiniz, en güzel yeri seçersiniz, fotoğraflarımı çekersiniz, yarın olsa da yine gelsem diye beklersiniz, beni görmeye nerede olsam gelirsiniz, bilinçsizce bana zarar verirsiniz ama yine de varlığıma şükredersiniz. Biliyorum. Görkemli bir şekilde batıyorum işte. Tadını çıkarın. Balayındaysanız daha da çok çıkarın. Yarın görüşmek üzere... Bana müsaade.

Honolulu (Hawaii)-2


Yurtdışı seyahatlerinde beklenmedik sağlık sorunlarının ve aksaklıkların bütçenizi sarsmaması için mutlaka bir Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanız gerekir.

Zaten birçok ülke vize işlemleri sırasında bu sigortayı zorunlu olarak talep etmektedir. www.axasigorta.com.tr ‘ye girerek sadece birkaç dakika içinde üstelik 6 Euro’dan başlayan fiyatlarla sigortanızı online olarak alabilirsiniz. İyi yolculuklar… Detaylar için tıklayın.


Güneş batar batmaz karanlık her yeri ele geçiriyor. Güneşin hükümranlığını, bir o kadar huzur veren zifiri karanlık devralıyor.

Hayatın gerçekliğinin kaç boyut ötesindeyiz? Hangi gerçeklikteyiz? Hiç bilmiyorum.
Sanal bir dünyada kaybolduk sanki... Alice Harikalar Diyar’ında gibiyiz. Burası Hawaii, Maui, Kaanapali… Odamızın önündeki, Pasifik’in dibindeki bu eşsiz manzara, kendimize ait bahçedeki bu teras gerçek olamayacak kadar kusursuz! Rüya gibi...

LAHAINA'da romantik bir akşam yemeği

Ada hayatı böyle. Akşam erkenden iniyor. Gün erken bitiyor, erken başlıyor. Günbatımını izledikten sonra arabamıza atlayıp Kaanapali'ye en yakın şehre akşam yemeğine gidiyoruz. Lahaina… Bildiğimiz turistik bir şehir burası. Mağazalar, mağazalar...

Çok cici bir restoran bulduk. Denize nazır, dalga sesleri eşliğinde... Bir de canlı müzik var. Hawaii müziklerini bilirsiniz. İnsanın kafasını uyuşturan, sanki melodi hiç değişmiyormuşçasına çalınıp giden, yumuşacık bir müzik... Bu müziği duyar duymaz anında gevşiyor insan. Hele hele okyanusun dibinde, sevdiğin kişiyle yemek yiyor, şarap içiyor ve arkadan derin derin gelen dalga seslerini de işitiyorsan...

Bu güzel ortamı içimize çekmek için yemekten önce oraların meşhur kokteyli MAI TAI alıyoruz ve işte Hawaii'deyiz. Daha çok çekeyim içime, çıkmasın...

Yemekten sonra da aşk ve meşk içinde Lahaina'da dolaşıyoruz.

Bir de dünyevî meseleler var tabii ki… Kendimizi büyük bir süpermarkete atıyoruz. Kocaman bir alışveriş yapıyoruz, buzdolabımızı dolduruyoruz ve Mahana'daki evimize geri dönüyoruz.

Bugün Maui'deki ilk günümüz…

Böyle bir sarhoşluk, bir mayhoşluk, bir kendinden geçme durumu hâkim... Şimdiden hissediyorum.

Buradan ayrılmak çok zor gelecek!

Honolulu (Hawaii) şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Ko Olina Coast Sunset Cocktail Yelken (79.71 €), USS Arizona: Pearl Harbor Turunun 3.5 Saatlik Tarihi (48.61 €), Yarım Gün Hawaii'nin Manoa Şelale hikingtour (47.45 €), Honolulu: 6 saatte Pearl Harbor ve USS Arizona Memorial (74.15 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar