Dünyanın En İlginç Mekânlarından Biri: Masoch Cafe, Lviv

Yalnızca Lviv’in değil, bütün Ukrayna’nın hatta dünyanın en ilginç mekânlarından biriyle karşı karşıyayız… Kimse buraya karın doyurmak ya da bir şeyler içmek için gittiğini söylemesin. Buraya giden herkesin ne amaçla gittiğini biliyoruz. Herkes başına ne geleceğini biliyor. Anlatmaya başlamadan önce mazoşizmin isim babası olan yazar Leopold von Sacher-Masoch’un Lvivli olduğunu söyleyelim. Alman kökenli bu mazoşist eğilimli yazarın anısına açılmış Masoch Café.

Dünyanın en tuhaf mekânlarından biri: Masoch-Café

Mazoşizmin ne olduğunu burada uzun anlatmayayım ama kafenin teması mazoşizm. Seksi giyimli, alımlı garson kızlar sizi şöyle en temizinden bir kırbaçlamadan size siparişinizi getirmiyor. Ben de sırf bu garabete tanık olmak için kafeye öğle yemeği için gittim. Ama şuh garson kızlar bana tüm içtenlikleriyle akşam gelmemi tavsiye ettiler. Afrodizyak etkili kokteylleri en iyi akşam gidermiş.


Mekânın menüleri de pek bir afili
Fotoğraf: http://st.pixanews.com/wp-content/uploads/2012/05/Lviv-931-680x452.jpg

Sözlerini dinledim ve akşam yemeği için Ukraynalı arkadaşımla mekâna gittim. Önce alt kata indiysek de fazla tenha bulduğumuz için yukarı çıktık. Üst katta gırgır şamata almış yürüyordu zira. Garson kızımız çevrede oturan müşterinin sırtlarına kırbaçla birer şaplak atmak suretiyle masaların arasından geçerek bize zincirli mincirli fetiş tasarımlı menüyü getirdi. Yemekten önce bir kokteyl için öneri istedim ve sizin seçiminize güveniyorum dedim. Önüme gelen bardaktaki kokteyl sambuca (bir tür rakı) ve absent karışımıydı. Ukraynalı arkadaşım o aksanlı Türkçesiyle “Sakın içme seni öldürmeye çalışıyorlar” dese de dinlemedim : ) Korkulacak bir şey olmadı.
 
Yemekler vasattı. Tatlı içinse başka bir mekân görmek istediğimden orada almadım tatlımı. Bir yandan yemek yiyip, bir yandan sohbet ederken garson kızlardan kırbaç yemek için sıraya giren, yere diz çöken erkekleri izledik. Ben masanın arka tarafında olduğum için kırbaç darbelerinden büyük oranda korundum ama herkes benim kadar şanslı olmuyor; dahası kırbaç yemek için bilerek kızların önüne yatanlar var. Masaların arasında gezerken vurduklarına şöyle bir dokunduruyorlar ama bilerek önüne geçenlere olanca hınçlarıyla ve güçleriyle indiriyorlar kırbaç darbelerini. Dedim ya, yalnız Lviv’in değil tüm dünyanın en tuhaf en meraklı mekânlarından biri burası.


Garson kızlar mazoşist bir müşteriyi kırbaçlarken
Fotoğraf: http://thestingydrifter.com/wp-content/uploads/2013/08/BDSMHosty.jpg

Yemek adları da kokteyl adları da pek münasebetsiz… Gittiğinizde kendiniz bakarsınız artık! Yemeklerin içeriklerine de iyi bakmakta yarar var. Boğa yumurtası (haya, testis) yahnisi ve salyangozlu mantı da dâhil olmak üzere çok garip yiyecekler var. Hesaplar ise bambaşka bir komedi. Seksi sutyenler ya da topuklu ayakkabılar içinde geliyor hesaplar… Kırbaçtan ziyade en büyük şoku dantelli sutyen içinde hesap elime tutuşturulduğunda yaşadım.


Garson kızlar işbaşında
Fotoğraf: http://topclub.ua/images/uploads/publication_81260_img1.png

Adres: Lemkivska Caddesi No: 15A, LVIV

cokgezencocuk.blogspot.com.trgezimanya.com/ruchan-ozculer

Rüçhan Özcüler

Yazar Hakkında

Rüçhan Özcüler

Seyahat etmeyi çok seviyorum ve gördüğüm yerleri anlatmaktan büyük zevk alıyorum. Ne yazık ki herhangi bir şehre nasıl gideceğinizi, orada neler yapacağınızı öneren çok fazla Türkçe kaynak yok.