Ukrayna Sizi Bekliyor

Doğu Avrupa'da yer alan Ukrayna 603.628 kilometrekare yüz ölçümüyle tamamı Avrupa'da olan en geniş ülkedir. Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin dağılmasından bu yana Ukrayna, yedek ve yarı askerî güçler de hesaba katıldığında Rusya'nınkinin ardından Avrupa'daki en büyük ikinci silahlı kuvvetlere sahiptir.

Başkenti Kiev’de yer alan altın kubbeli Aziz Sofya Kathedrali, 11. yüzyıla dair mozaikleri ve freskleriyle meşhurdur. Dinyeper Nehrine bakan Kiev Pechersk Lavra manastırı da bir hayli meşhurdur. Doğal güzellikleriyle de çok tercih edilen Ukrayna, önemli bir destinasyondur. Ukrayna’ya İstanbul’dan ve Ankara’dan haftanın hemen her günü direkt ve aktarmalı uçuşlar vardır. Bu uçuşlar Kiev, Dnepropetrovsk, Ivano-frankivsk, Kherson, Lviv, Odesa ve Zaporizhzhia’ya yapılmaktadır. 

199€ fiyatlarla konaklama ve uçak dahil Ukrayna turları bulmak mümkündür. Ukrayna turlarını görmek için tıklayın.


Ukrayna’ya yeni tip T.C. kimlikler ile pasaportsuz ve vizesiz olarak gidebilirsiniz. Yeni tip kimliğiniz yoksa vizesiz bir şekilde pasaportunuzla giriş yapabilirsiniz. Vize masrafı ödemenize gerek yoktur.     
                                                
189€'ya 2 gecelik Odessa turu detaylarını görmek için tıklayın.


 


 
Ukrayna’da konaklama ve yeme içme oldukça uygun fiyatlıdır. Aşağıda üç önemli şehir için konaklama fırsalarını görebilirsiniz. Linklere tıklayarak kolayca rezervasyon yapabilirsiniz.

Geceliği 30TL’den başlayan Lviv otel fırsatları


Geceliği 40TL’den başlayan Kiev otel fırsatları

Geceliği 50TL’den başlayan Odessa otel fırsatları

 

Hürrem Sultan’ın Roxselena olarak doğduğu, Ukraynaca “Lion” anlamına gelen aslan şehir Lviv, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yerini almıştır. Ukrayna’nın ikinci büyük kenti Lvivde "% 85’i kadınlardan oluşur" şehir efsanesi şeklinde kulaktan kulağa yayılmaya devam ediyor. Nostaljik tramvayıyla, eski sokakları ve tarihi dokusuyla Lviv’de kendinizi başka bir dünyaya ait hissedeceksiniz. 

Lviv’de hava Mayıs ve Eylül arası yaklaşık 20 derecedir. Ekim ayından Nisan ayına kadar  hava sıcaklıkları düşüktür. Yaz mevsiminde giderseniz Lviv’in tadını çıkarabilirsiniz. Fakat  kış mevsimini sevenler için Batı Ukrayna Kasım ve Ocak ayında kış zamanının en  keyifli yaşandığı zamandır. Noel dönemi gitmek isteyenler tabi ki Ocak ayının soğukluğunu göz ardı etmeliler.

Lviv'de gece hayatı özellikle Türkler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Türk parasının Ukrayna'da değerli oluşu ekonomik olarak bir avantaj yarattığı gibi Ukrayna güzelleri de Lviv'in tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden biri. Avrupa ülkeleri arasında en gözde, en popüler yerlerden biri olan Ukrayna gece hayatı, Lviv'de biraz daha sakin geçse de oldukça tatmin edicidir. Ekonomik olarak uygun olmasının yanı sıra hizmet kalitesinde de başarıyı yakalayan eğlence sektörü; birçok kulüp, pub ve festival ile meraklılarına doyasıya eğlenme imkanı tanır. Kulüplerin arasında en elitinden en basitine çeşitli kalitede olanlar mevcut. Bunlardan biri olan Millennium Club, şehir merkezinden sadece bir kaç blok ötede bulunan bu mekan, Lvivlilerin iş çıkışı eğlendikleri kaliteli bir mekandır. Lviv Gece Hayatı’nın en büyük mekanlarından biri olan Millenium Club'da herkes için bir şeyler düşünülmüş. Gazino, restoran, tiyatro, bilardo gibi birçok alternatif bu yapının içerisinde bulunuyor. Lviv'in bu devasa kompleksinde sabaha kadar çılgınlarca eğlenen bir çok Lvivliye şahit olabilirsiniz. (Millenium Club Tel. +38 (032) 240 35 91)

Lviv Gece Hayatı

Gece hayatı ve ekonomik fiyatlarıyla da ünlü olan Ukrayna’da yapabileceğiniz pek çok farklı aktivite bulunmaktadır. Yeme içme için, tercihlerinize ve bulunduğunuz yere göre günlük 50-70 TL gibi rakamlar yeterli olacaktır.

Gece hayatı için pek çok alternatif sunan Ukrayna’nın en popüler gece kulüplerini Türkçe yorumlarla okumak için tıklayın.

Ukrayna’nın en popüler şehirleri Kiev, Lviv ve Odessa’dır. Bu şehirlerle ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz:
https://gezimanya.com/kiev
https://gezimanya.com/lviv
https://gezimanya.com/odessa

Ukrayna hakkında genel bilgiler içeren sayfamızı okumayı da ihmal etmeyin:https://gezimanya.com/ukrayna

Ukrayna hakkında bilgi verici bazı videolar. (Videolar sitemize ait değildir)