Google+

YOGYAKARTA'DA BİR DEVASA TAVUK KİLİSESİ

48328 May 2017Gezi Notu
SamsingSamsingGezgin28 May 20174830 Yorum

Devasa Tavuk Kilisesi (Giant Chicken Church) Endonezya'nın Yogyakarta şehrine yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Yağmur ormanlarının içinde, hiçliğin ortasında, bir tepede yapımına başlanılan ibadethane uzun yıllar kaderine terk edilmiş vaziyette beklemiş. İnternette popüler olması ile birlikte, ziyaretçiler bu sürreal yapıyı görmeye gidiyor. Gitmek için motosikletinizi veya aracınızı otoparka park edip, yaklaşık 15 dakika ormanın içinde yürüyorsunuz.

Ziyaretçi sayısının artması bir bilet gişesi ihtiyacı doğurmuş. Eskiden terk edilmiş bir yapı olan Devasa Tavuk Kilisesi'ne girmek için artık bilet almanız gerekiyor. Bilet gişesinden sonra 5 dakika daha yürüyorsunuz ve kilise tüm ihtişamı ile karşınızda. 

Yogyakarta

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Kilisenin içinde yapım aşamaları ile ilgili bilgilendirici metinler mevcut. En güzel tarafı ise tavuğun başındaki tacın tepesine kadar merdivenlerle çıkabiliyorsunuz. Tepeden manzara inanılmaz güzel. Ama neden tavuk diyeceksiniz, haydi hikayeye geçelim.

Jakarta’da yaşayan Daniel Alamsjah bir gün, güvercin şeklinde bir ibadethane yapması yönünde ilahi bir mesaj alıyor. 
‘Belki ben Hristiyanım diye insanlar bu ibadethanenin kilise olduğunu düşünüyor, ama ben bu ibadethaneyi Tanrı'ya inanan herkes gelsin ve ibadet etsin diye yaptım.’ diyor. 


Yurtdışı seyahatlerinde beklenmedik sağlık sorunlarının ve aksaklıkların bütçenizi sarsmaması için mutlaka bir Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanız gerekir.

Zaten birçok ülke vize işlemleri sırasında bu sigortayı zorunlu olarak talep etmektedir. www.axasigorta.com.tr ‘ye girerek sadece birkaç dakika içinde üstelik 6 Euro’dan başlayan fiyatlarla sigortanızı online olarak alabilirsiniz. İyi yolculuklar… Detaylar için tıklayın.


Yogyakarta-1

1989 yılında, eşinin ailesini ziyaret ettikleri bir gün, gördüğü arazi yapısı ile rüyalarında gördüğünün aynı olduğunu fark ediyor. Daniel, o gün, orada ibadet ediyor. Ertesi gün yapmayı düşündüğü ibadethane için uygun yerin burası olduğundan emin bir şekilde araziden ayrılıyor.

Yogyakarta şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Roemah Oma Guesthouse, Halmahera Homestay, Sunrise Hotel Jogja. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz EDU Hostel, Homestay 163 gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz The Soemarsono Hotel, Omah Garuda Homestay, Hotel Dafam Fortuna Malioboro tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Yogyakarta aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Bu ibadethaneyi yapabilecek parası yoktu, ama inancı ve umudu vardı. İlk önce kilisenin bulunduğu araziyi satın alıyor. Ödemelerin tamamlanması dört yıl sürüyor. 1994 yılında inşaata başlanıyor. 2000 yılında, maddi yetersizlikler sebebiyle inşaat durduruluyor. Yıllar içinde bina terk edilmiş bir şekilde bekliyor. Ama bu süre zarfında birçok ziyaretçi kiliseyi görmeye geliyor.
Bahsetmiştim, artık ziyaretçiler kiliseyi ziyaret etmek için bilet alıyorlar. Bu da kilisenin tamamlanması için maddi bir kaynak sağlıyor. Birkaç yıl içinde Daniel’in hayali gerçekleşecek gibi duruyor. Darısı hepinizin hayallerinin başına.

Yogyakarta şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Yogyakarta: Sürücülü Özel Araba Şartı (31.72 €), Borobudur Tapınağı Yarım Gün Özel Turu (40.78 €), Yogyakarta: Prambanan Temple Sunset Turu (40.78 €), Yogyakarta: Tam Gün Şehir Turu (50.26 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
Etiketler: 
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar