Dünyadan 9 Muhteşem Çiçek Sergisi ve Festivali

Baharın gelemediği, ağaçların çiçek açıp hayal kırıklığına uğradığı bu zamanlarda içimizi açan bu çiçek fotoğraflarını çok beğendik. Dünyanın dört bir yanında yapılan çiçek sergileri harika görüntülere sahne olmuş. 

1.RHS Chelsea Çiçek Sergisi, Londra

Kraliyet bahçivanlarının dokunuşlarıyla düzenlenen bu çiçek şovu yıl içinde 13 kez gerçekleşecek. 1913’te açılışını yapan sergi her yıl yüz binlerce insanı ağırlıyor. Bu yıl Prens Harry’nin destekleriyle yapılan şov dünyanın en tanınmış çiçek gösterilerinin başında geliyor.

2.Epcot Uluslararası Çiçek ve Bahçe Festivali, Disney World

Bu festival gerçekten harika. Özellikle fotoğrafta görüldüğü gibi ünlü karakterlerin çiçeklerle vücut bulmasıyla daha da etkileyici hale geliyor. Mayıs ayına kadar yolu düşenler kaçırmasın diyoruz.

3.Philadelphia Çiçek Sergisi

Geçtiğimiz mart ayında kapanışı yapan bu sergi oldukça güzel görüntü

1

4.Canada Blooms, Toronto

13-22 Mart 2015 tarihleri arasında gerçekleşen bu çiçek gösterisi Kanada’nın en büyük şovlarından biri. Geçen yıl 200.000 civarı ziyaretçiyi ağırlayan fuarın 2015 rakamlarının daha büyük olduğu söyleniyor. Bu yıl ‘’Let’s Play’’ temasıyla sevenleriyle buluşan şov eğlenceli ve rengarenk görüntülere sahne oldu. Eğer denk gelirseniz bunun güzel bir aktivite olacağını hatırlatmak isteriz.  

5.San Francisco Çiçek ve Bahçe Sergisi

Bu yıl otuzuncusu düzenlenen serginin bekleyenleri ve müdavimleri oldukça heyecanlıydı. Geçen yıl ‘’Vintage California’’ temasıyla en iyi sergi ödülünü alan fuar bu yıl ‘’Going Wild’’ teması eşliğinde sevenleriyle buluştu. 18-22 Mart tarihleri arasında gerçekleşen sergiden özellikle peynir yapımı ve arı bakıcılığıyla ilgilenenler oldukça tatmin olmuş durumda ayrıldılar.

6.Hong Kong Çiçek Sergisi

Bu güzel çiçek sergisi de kapısını birkaç ay önce kapatmış olanlardan. Fakat bilgi vermeden geçmeyelim, seneye gideriz efendimcileri üzmeyelim. Hong Kong Çiçek Sergisi’nin bu yıl tema olarak havalı bir ismi olmasa da bir türü vardı, orkideler. Oldukça güzel ve narin görüntülerin yanında hayvan gösterilerine, fotoğraf yarışmalarına ve kültürel aktivitelere ev sahipliği yapan sergi 20-29 Mart tarihlerinde gerçekleşiyor.

2

7.Melbourne Uluslararası Çiçek ve Bahçe Fuarı

Yirmincisi düzenlenen ve bu yıl 100.000’i aşkın ziyaretçiye ev sahipliği yapan bu fuar Kuzey Yarıküre’nin en büyük sergilerinden biri. Workshopları, bahçe düzenleme ip uçlarıyla fuar hem bireysel olarak hem de ailecek, çoluklu çocuklu iyi vakit geçirebileceğiniz bir yer. Tarihleri ise 25-29 Mart.  

8. Hampton Court Palace Çiçek Sergisi, Surrey, İngiltere

Bu yıl yirmibeşincisi düzenlenecek olan çiçek sergisinin en önemli yanlarından biri açık havada düzenleniyor olması. Bunun yanında diğer sergilere kıyasla eğitici, öğretici yanı ağır basan bu güzel etkinliğin tarihleri 30 Haziran-5 Temmuz. Bizden söylemesi.

9.Singapur Bahçe Festivali

Listenin bizce en güzellerinden biri olan Singapur Bahçe Festivali geçen yıl 300.000 civarı ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Dünyanın dört bir yanından gelen tasarımcılarıyla hem iç mekan hem de dış mekanda güzel sahneler kuran festival ömrü hayatınızda en az bir defa görmenizi önerdiğimiz yerlerden.

3