Google+

Arama formu

DÜNYANIN EN ETKİLEYİCİ 8 TREN ROTASI

Bu yazı Gezimanya üyesi Dilara Seven tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Trenler ile ilgili hemen her alanda faaliyet gösteren Amerikalı GE firması, dünyanın en etkileyici tren rotaları ile ilgili bir mini çalışma yapmış. Trenle seyahat etmeyi sevenler için bu rotalar, bir yere ulaşmaktan ziyade sadece gezmek için bile ziyaret edilebilir.

01. TRANZALPINE, YENİ ZELANDA
TranzAlpine Rotası, Yeni Zelanda. İnanılmaz kış manzaraları arasındaki bu tren rotası kış mevsimini sevenler için birebir.
DÜNYANIN EN ETKİLEYİCİ 8 TREN ROTASI

02. GEORGETOWN, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ
Georgetown Colorado 1800′lerin sonunda madencilik amaçları için kurulan bu tren yolu bugünlerde sadece turistik amaçlarla kullanılıyor.
DÜNYANIN EN ETKİLEYİCİ 8 TREN ROTASI-1

03. CHENNAI, HİNDİSTAN
Chennai-Rameswaram Rotası, Hindistan: Hindistan’ın güneyindeki Rameswaram adasına ulaşmanın tek yolu olan bu tren yolu okyanusun üzerinde 15 dakika geçirmenizi sağlıyor. Onlarca talihsiz kazaya gerçekleşse de, ilginç bir rota olduğu kesin.
DÜNYANIN EN ETKİLEYİCİ 8 TREN ROTASI-2

04. WHITE PASS, ALASKA
White Pass – Yukon Rotası – Alaska: 1800′lerin sonunda altına hücum döneminde açılan bu rota 3bin metre yükseklikteki dik yamaçlardan geçiyor.
DÜNYANIN EN ETKİLEYİCİ 8 TREN ROTASI-3

05. TREN A LAS NUBES, ARJANTİN
Tren a las Nubes, Arjantin. Yerel dilde adı bulutlardaki tren olarak da geçiyor. Dünyanın 3. en yüksek rakımda bulunan bu tren yolu yaklaşık 4000 metre yükseklikte bulunuyor. Yüreğinizi ağzınıza getirecek uçurumların arasında yolculuk yapıyorsunuz ama bir yandan da muazzam manzaranın tadını çıkartıyorsunuz.
DÜNYANIN EN ETKİLEYİCİ 8 TREN ROTASI-4

06. QUTENIQUA CHOO-TJONE, GÜNEY AFRİKA
Outeniqua Choo-Tjoe Treni, Güney Afrika. Dünyanın en tehlikeli rotalarından biri. 1908′de açılmış ve bir çok kazaya sahne olmuş. Şimdilerde nispeten daha güvenli olsa bile, bu köprüden geçmek yine de nefesinizi tutmanızı sağlıyor.
DÜNYANIN EN ETKİLEYİCİ 8 TREN ROTASI-5

07. ARGO GEDE, ENDONEZYA
Argo Gede, Endonezya. Jakarta’dan Bandung şehrine süren 3 saatlik bu tren seyahatinde gerçekten çok farklı tecrübeler yaşayacaksınız. Yeşilin her türü yanında bu inanılmaz köprü gerçek bir görsel şölen
DÜNYANIN EN ETKİLEYİCİ 8 TREN ROTASI-6

08. KURANDA, AVUSTRALYA
Kuranda, Avustralya. 1800′lerden beri aktif olarak kullanılan ve yağmur ormanlarının içinden geçen bu yolculuk inanılmaz manzaraları size sunuyor.

Kaynak: www.uzakrota.com