Dünyanın En Pahalı Restoranları

Aldığımız hatta ülke koşullarında çoğumuzun alamadığı maaşı bir yemeğe yatırmak kulağa nasıl geliyor. Aslında biraz rahatsız edici geliyor. Fakat dünyada herkes bizim gibi yaşamıyor ve bir akşam yemeğine deyim yerindeyse küçük bir servet ödemeye çekinmeyen bir populasyon bulunuyor. İşte o restoranlar. 

1.SubliMotion

Hard Rock Hotel’e ait olan bu restoran 12 kişilik yeriyle son derece özel olduğunu baştan belirtiyor. 20 çeşitlik yemek menüsünün fiyatı ise .087. Yani ne yaparsanız yapın buradan ucuza kurtulamazsanız. Fakat yemeklerinin çok iddalı, sofistike ve farklı olduğu söyleniyor. Atmosferi, teknolojik ve sanatsal havasıyla da burası insanı tatmin eden bir mekan. Tek, küçük sorunu dört haneli fiyatları.

2.Alain Ducasse at The Dorchester  

SubliMotion’dan sonra burası nispeten daha ucuz ve özel günlerinizde gözden çıkarılacak bir ücrete sahip. Şef Jocelyn Herland tarafından hazırlanan menüsü ve modern görüntüsüyle kişi başı ortalama ücreti $301. Sezona özgü taze sebzeler, kuzu mantarlı makarnalar ve kaliteli şaraplarla oldukça etkileyici. Yine de fiyatlar konusunda her şeyin minimumda tutulduğunu hatırlatalım.

3.Under The Sea

Suyun 16 ft altında bulunan bu restoran açık konuşmak gerekirse son derece farklı ve lüks. Yapımına 5 milyon dolar harcanan restoranda 180 derecelik okyanus ve resif manzarası görülmesi amaçlanmış. Tabii balık sürüleri, köpekbalıkları, vatozlar ve envai çeşit su altı canlısını da görmek mümkün.

Pahalı restoranlar

4.Restorant Le Meurice

Burası bir diğer Alain Ducesse mülkü, ön plana çıkan şeyler ise antika görünümlü aynalar, kristal kadehler ve zaman yolculuğu tadında bir atmosfer. Kendilerine has özel tatları yanında peynir ve tatlılarının damakta iz bıraktığı söyleniyor. Kişi başı ödenecek minimum miktar ise maalesef $524.

5.Maison Pic

Dünyanın 6 ünlü kadın aşçısından biri olan Anne Sophie Pic’in şef olarak bulunduğu restoran özellikle marine edilmiş ve ilginç sebzelerle servis edilen etleriyle ünlü. Kişi başı ortalama ücret ise 2.

6.Masa Şef

Masa Takayama tarafından hazırlanan ve egzotik yemekleriyle bilinen restoranın kişi başı fiyatı $450. Burada hayatınızın en iyi deniz ürünlerini yiyebilirsiniz.

Pahalı restoranlar

7.Per Se

Kişi başı $310 gibi bir ücretle masadan kalkabileceğiniz Per Se sizlere ekstrem tatlar sunuyor. Burada Thomas Keller tarafından hazırlanan ve içerikleri kesinlikle tekrarlamayan sekiz tabakla mest olabilirsiniz. En azından hesabı ödeyene kadar.

8.Aragawa

284-341 $ arasında değişen fiyat skalasıyla Aragawa dünyadaki et severlerin buluşma noktası gibi. Sade görünüşü ve sakin havası ise son derece dinlendirici ve yemeklere odaklanmanıza yardımcı.

9.Kitcho

Kişi başı $600’la listeye dahil olan Kitcho’da Japon şef Kunio Tokuoka’yı görüyoruz. Hem lokal yiyecekler hem de sofistike tatlar kullanan şef bir tabağın içinde harikalar yaratıyor. Burada pek çok farklı lezzetin bir bütünlük içinde nasıl bir araya geldiğini göreceksiniz.

Pahalı restoranlar