Gerçek Olamayacak Kadar Güzel Yerler - 2

Daha önceden hazırlamış olduğumuz 'Gerçek Olamayacak Kadar Güzel Gerçek Mekanlar' galerisinin bu ikinci kısmında yine dünyanın pek çok yerinde görenleri şaşırtan veya akıllarından çıkmayan 'gerçek' yerleri derledik. 1.Dev Buddha, Leshan, Çin Dünyanın en büyük Buddha heykeli ünvanına sahip olan bu yapı Sichuan bölgesindeki Emei Dağı’nın bir yüzü oyularak yapılmış. 1996 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınan heykel pek çok ziyaretçiyi buraya çekiyor.

2.Buz Mağarası (Ice Cave), İzlanda İzlanda’da Skaftafell’de bulunan Ice Cave gerçek dışı bir atmosfere sahip. Buzun ve soğuğun hakim olduğu bu mağara pek çok fotoğrafçının uğrak yeri olmuş durumda.

3.Antelope Kanyonu, Arizona, ABD Arizona’nın en çok ziyaret edilen kanyonu Antelope. The Wave’e benzeyen yapısı olsa da aslında ikisini de ziyaret etmek ve yaşamak gerekiyor.

4.Green Fly Gayseri, Nevada, ABD Amerika’nın Nevada eyaletinde bulunan Green Fly Gayseri dünyanın en farklı gayserlerinden biri olma özelliğine sahip. Hem rengi, hem yapısı hem de büyüklüğü ile Green Fly oldukça etkileyici bir görünüme sahip. Gayserin üzerindeki renk cümbüşünün sebebi ise termofilik alglerin taşıdığı renk pigmentlerinden kaynaklanıyor.

5.Perito Moreno Buzulu, Arjantin Tüm dünyadaki buzullar küçülürken büyümeye devam eden tek buzul, Perito Moreno Buzulu. Bunun nedeni ise Büyük Okyanus’tan gelen bulutların And Dağları’nda çok kuvvetli yağışlar bırakması. Eğer Perito Moreno'nun heybetini anlamak istiyorsanız teknelerle buzulun yanına gidebilirsiniz.

6.Sossusvlei, Namibya Namibya’da çölde çekilen bu fotoğraf kuraklık hissine rağmen oldukça etkileyici. 

7.Plitvice Gölü, Hırvatistan Hem unutulmaz bir manzara hem de doğanın içinde olmak, bu ikisini Plitvice Gölü’nde bulabilirsiniz.

8.Preachers Rock, Norveç Böyle bir yerde olmak, her şeyi ayaklarınızın altına almak istiyorsanız yolunuz Norveç’e düşmeli.

9.Wisteria Tüneli, Japonya Japonya Kitakyushu’da bulunan Wisteria Tüneli son zamanlarda oldukça popüler. Wisteria çiçeğinin bir kaç farklı renginin sarmaladığı yol oldukça da romantik.

10.Roraima Dağı, Venezuela Venezuela’da bulunan Mount Roraima doğanın en etkileyici hallerinin somutlaşmış hali gibi.

11.Zhangye Danxia Landform, Çin Çin’de bulunan bu jeolojik oluşumlar renkleriyle görenlerin aklında kalıyor. Yer şekillerinin bu denli renkli olmasının sebebi ise yapısında bulunan minerallerden kaynaklanıyor. 

12.Kapadokya, Türkiye Rüzgar, yağmur ve aşınma sonucu oluşmuş muhteşem peri bacaları uluslarası bir ünü hakedecek güzellikte.

13.Odle Dağları, İtalya Odle Dağları reklamlarda gördüğümüz görüntüleri anımsatsa da aslında gerçek ve müdavimleri gittikçe artan yerlerden.

14.Lale Bahçeleri, Hollanda Hollanda’nın lale bahçelerinin ünlü olduğunu dünya alem bilse de, bu kadar güzel ve muhteşem göründüklerini herkes bilemeyebilir. Gökkuşağına taş çıkartan renkleriyle lale bahçeleri bu ülkenin simgesi olmayı sonuna kadar hakediyorlar.