Google+

Arama formu

​GÜNEY KORE HAKKINDA MERAK ETTİĞİNİZ HER ŞEY BU SİTEDE!

Son yıllarda turizm sektöründe en öne çıkan ülkelerden biri olan Güney Kore hakkında bilgi edinebilmek için farklı sitelerden yararlanabilirsiniz. Ancak bu bilgileri toplu bir yerde bulmak, kısa ve net bilgiler edinmek ve bu bilgileri en doğru kaynaktan öğrenmek istiyorsanız mutlaka Kore Turizm Organizasyonu’nun websitesini ziyaret etmeliniz. ( http://ktoturkey.com/ ) 

​GÜNEY KORE HAKKINDA MERAK ETTİĞİNİZ HER ŞEY BU SİTEDE!

2018 Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapacak olan Güney Kore hakkında bilgi edinebilmek için Türkçe kaynak bulmak çok zorken bu site aracılığı ile Kore hakkında merak edilen her şey tüm ayrıntılarıyla ziyaretçilere sunulmaktadır. 

Sitede coğrafi konumundan, kısa tarihine, bayrağının şekline ve ulusal çiceği ağaçhatmine kadar ülkeyle ilgili tüm temel bilgileri öğrenilebilir; ülkeye yapılan en uygun turlar, fırsatlar ve uçak biletlerine ulaşabilirsiniz.  

​GÜNEY KORE HAKKINDA MERAK ETTİĞİNİZ HER ŞEY BU SİTEDE!  -1

Sitenin en önemli özelliği bilgi kirliliğinden uzak durarak az ve öz bilgilendirme yapması. Ktoturkey.com’u ziyaret ederek Kore’nin sosyal yaşamını, gelenek göreneklerini, din ve dillerini, eğlence anlayışlarını saniyeler içerisinde öğrenebilmektesiniz. 

Farklı yemeklere meraklı olanlar ve gurmeliğe merak salmış olanlar için Kore mutfağı hakkında genel bilgiler de sitede bulunmaktadır. İlgili bölümde Kore’nin popüler yemekleri, tatlıları, içecekleri, atıştırmalıkları, baharatları, sosları hakkında bilgi veriliyor; ülkenin sofra adabı ve düzeni hakkındada bilinmesi gereken pratik bilgiler aktarılıyor.  
Site, Kore’ye ziyaret edecekler için her türlü detaylı bilgiyi paket halinde içermekte ve yola çıkacaklar için vize işlemlerinden çalışma saatlerine, tatil günlerinden para birimine, oradayken lazım olabilecek telefon numaralarına kadar bilgiyi barındırıyor. Ulaşım, iletişim gibi konularda da ktoturkey.com’dan faydalanabilirsiniz.  

​GÜNEY KORE HAKKINDA MERAK ETTİĞİNİZ HER ŞEY BU SİTEDE!  -2

Sitenin en büyük ayrıcalıklarından biri ise ülkede bulunan; Seul, Jeju Adası, Incheon, Gyeongsangbuk-do, Gyeonggi-do, Jeollabuk-do, Gyeongsangnam-do, Gwangju, Ulsan, Gangwon-do, Daegu, Chungcheongnam-do, Chungcheongbuk-do, Jeollanam-do ve Busan gibi destinasyonlar hakkında konaklama, havayolu firmaları ve uçak biletleri hakkında ayrıntılı bilgiler sunması.   

Ktoturkey.com’u incelediğiniz karşınıza ülkeye düzenlenen tur imkanlarını da göreceksiniz. Lezzet, konaklama, etkinlik ve eğlence gibi farklı kategorilerde düzenlenen bu turlar sayesinde Güney Kore seyahatinizi en rahat şekilde planlayabilirsiniz.  
Sitede bir de etkinlik takvimi bulunuyor. Takvim kapsamında yemekten alışverişe, kültürel aktivitelere kadar çok sayıda etkinliği takip edebilir; kim bilir bu etkinliklere göre seyahatinizi şekillendirebilirsiniz.  

​GÜNEY KORE HAKKINDA MERAK ETTİĞİNİZ HER ŞEY BU SİTEDE!  -3

Kore Turizm Organizasyonu’nun İstanbul ofisinin kurmuş olduğu  http://ktoturkey.com/, bir arada bulundurduğu bilgiler sayesinde Güney Kore’ye seyahat edecek birçok kişi için harika bir kaynak oluşturuyor. Seyahatinizi kolaylaştırmak için yola çıkmadan önce mutlaka siteden faydalanmalı. Hatta siteye üye olarak farklı etkinliklerden de haberdar olmalısınız.