Antalya Plajları

Her yıl yaz sezonun gelmesiyle hem yurtiçinden hem de yurtdışından akına uğrayan Akdeniz’in incisi Antalya’nın sıcak havalarda kalabalık olmasının bir sebebi varsa o da kesinlikle birbirinden güzel plajları olmalı. Turkuaz denizi, temiz kumları, sıcak havası ve eğlenceli atmosferi ile Antalya’da yaz tatili yapmak isterseniz size önereceğimiz bu en güzel 10 plajı ziyaret etmelisiniz!

Konyaaltı Plajı

Antalya denilince akla gelen ilk plajlardan biri Konyaaltı Plajı. 1.5 kilometre uzunluğundaki sahil şeridiyle sabah saatlerinden akşam saatlerine kadar dolup taşan bu sahil şehrin merkezinde yer alıyor. Rengarenk olan Konyaaltı’nda keyifle yemek yiyebilir, güneşlenebilir, eşsiz bir deniz manzarası izleyebilir, derinlerde yüzebilir, su sporları yapabilirsiniz.

Kleopatra Plajı

Antalya’nın dünyaca ünlü sahillerinden biriyse Alanya’da yer alan Kleopatra Plajı… Adını Mısır Kraliçesi Kleopatra’dan alan plajın bu kadar popüler olmasının sebebiyse denizinin temiz ve sığ olmasının yanı sıra büyüklüğü. 2 kilometre genişliğindeki plaj aynı zamanda mavi bayraklı.

Lara Plajı

Şehrin lüks ilçelerinden biri olarak bilinen Lara’nın plajı da bir o kadar görülmeye değer. Şehir merkezinde yer alan diğer bir olanak olan Lara Plajı, 2 kilometre uzunluğunda bir sahil şeridine sahip. Kumunun romatizmal hastalıklara iyi gelmesinden dolayı hem turizm hem de sağlık sektörü açısından oldukça kıymetli olan plajın çam ormanlarıyla kaplı olmasıysa ayrı bir güzellik katıyor.

Kemer Plajı

Antalya’ya gelmişken Kemer Plajı’na gitmemek olmaz. Yerli ve yabancı turistlerin favori noktası olan Kemer, şehrin hem sabah hem de akşam en eğlenceli olan plajlarına sahip. Çam ormanları ile kaplı olan plaj, turkuaz denizi ile sabah; lokantaları ve eğlence mekanlarıyla da akşam ziyaretçilerini ağırlıyor.

İncekum Plajı

İnce kumlarıyla ünlenmesinden dolayı adını alan İncekum Plajı, özellikle kamp kurmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Kleopatra Plajı’nın karşısında yer alan plaj hem şahane manzarası hem de berrak suları ile keyifli ve huzurlu bir deniz keyfi sunuyor.

Kaputaş Plajı

Kaş merkezli olan Kaputaş Plajı için bakir bir sahil demek doğru olacaktır. Hiçbir işletmenin olmadığı bu sahile kendi havlunuzu, şezlongunuzu ve yemeğinizi alıp gitmeniz gerekiyor. Sadece deniz ve kumla baş başa kalacağınız plajda huzur bulabilirsiniz.

Patara Plajı

Kaş’ın bir diğer güzel plajıysa Patara Plajı. Akdeniz’in en uzun plajı olarak bilinen Patara tarihin ve mavinin birbirine karıştığı güzel bir atmosfere sahip. Apollo Tapınağına ev sahipliği yapan plaj aynı zamanda caretta carettaların evi.

Çıralı Plajı

Antalya’nın “caretta caretta”larına ev sahipliği yapan plajlardan biri de Çıralı Plajı. Masmavi suyu, hafif taşlı kumu ve etrafındaki Roma devri kalıntıları ile keyif alacağınız bir ortama sahip.

Phalesis Plajı

Antalya’nın doğal güzelliklerinin bir araya toplandığı Phalesis Plajı, büyüleyici bir manzaraya sahip. Sonunu göremeyeceğiniz bir mavilik, taşsız ince kum, çam ağaçları ve eğlenceli ortamı size bekliyor burada.

Karpuz Kaldıran Plajı

Dünyada eşi benzeri az olan bir plaj da Düden Şelalesi’nin denize döküldüğü Karpuz Kaldıran Plajı. Askeri dinlenmez kampı olarak kullanılan bu plaj için huzurun adresi demek doğru olur. İnce kuma ve sığ bir denize sahip olan plaja kalabalıktan kaçmak istiyorsanız uğrama