Hangi Burç Nasıl Tatil Yapmalıdır Keşfedin

1. KOÇ

Burçlar günlük hayatın en çok konuşulan konularından biri. Hazır yaz etrafımızda dolaşırken, bu defa tatil seçeneklerini burçlara göre sınıflandırdık. Koç burcu olan kişiler burçlarının temelinde yatan cesaret, girişimcilik ve liderlik özelliklerinden dolayı daha çok ekstrem spor dallarını ve doğayla mücadele içinde olan alanları tercih ederler. Dağcılık, yamaç paraşütü, dalış ve trekking bunlardan en öne çıkanları. Eğer bu tarz aktivitelerde bulunmak istiyorsanız Akdeniz oldukça uygun bir bölge olacaktır.

Trekking

2. BOĞA

Boğa burcu güzelliğe ve lükse düşkün olduğu için elini sıcak sudan soğuk suya sokmaz. Bu yüzden de kaliteli, güzel manzaralı konaklama yerlerini tercih eder. Tatil köyleri, sanat merkezleri, alışverişin caddeleri en uygun yerlerdir boğa burcu için. Akşamları bir konserden çıkıp eli yüzü düzgün mekânlarda içkisini yudumlayarak rahatlamak, olmazsa olmazlardandır. 

3. İKİZLER

İkizler, bir öyle bir böyle ruh halleriyle çoğu zaman yaka silktirse de; tatilde mutlu olmak istiyorlarsa yoğun programlı yerleri tercih etmeliler. Mesela hem tarihi ağırlığı hem de eğlence hayatı, plajı, denizi eksik olmayan yerler oldukça uygun olacaktır onlar için. Gündüzleri bir yandan gezip eğlenirken akşama doğru denizin tadını çıkarabilirler ve geceleri enerjilerini sömürebilirler. Neresi uygun derseniz; Ege ve Akdeniz kıyılarından başlayın deriz. 

Ege

4. YENGEÇ

Yengeç burcunu genellikle evcimen, duygusal, porselen bebekler olarak tanırız. Bu duygusal grup, evlerinden pek uzağa gitmek istemez; çok para harcamayı tercih etmez. Genelde sıcak ve küçük yerleri severler. Ayrıca tek başlarına olmak onlarda duygusal bir yalnızlık oluşturabileceği için mümkünse yanında biri olmalıdır. Etliye sütülüye pek karışmayan, çılgınlıklara kalkışmayan yengeçler için Karadeniz’in yeşili içindeki küçük kasabalar oldukça münasiptir. 

5. ASLAN

Aslanlar hedefleri için genellikle hırslıdırlar. Tatil için de para biriktiren, iyi hizmet almayı seven aslan, memnun olmak istiyorsa kaliteli mekanları tercih etmelidir. İnsanlarla ilişki içinde olmayı seven ve yeni şeyler öğrenmeye açık olan aslanlar için pek çok alternatif bulunuyor. Sadece deniz kenarı değil; İç Anadolu ve Güneydoğu kesiminde de gerek tarihi doku, gerek insan profili, gerek damak tadıyla oldukça mutlu olabilirler. Ayrıca yaşadıkları deneyimlerle hayatın her şeyini anladıklarını düşündükleri için tatil dönüşünde etraflarında olmamakta fayda olabilir. 

Kapadokya

6. BAŞAK

Entellektüel bir kişiliğe sahip başak burcu, gidecekleri yer hakkında araştırma yaparlar. Boş vakit geçirmeyi sevmeyen başaklar, kumsalda güneşlenirken de, hamakta uzanırken de bir şeyler okumaya meyillidir. Başaklar için genelde doğayla yakın yerler idealdir; göller, nehirler, ormanlar, kaplıcalar bunlardan en uygun olanları. Ayrıca başaklar eşyaların yerini kendine göre düzenleme ve kafa dinlemeyi sevdikleri için tatillerde yalnız bırakılmayı hakeden türlerdir. 

7. TERAZİ

Terazi burcu için söylenebilecek tek şey "vur patlasın çal oynasın" olacaktır. Gece mekanlarını seven, eğlencenin dibine vuran; çadırdır, kamptır işi olmayan burca terazi burcu denir. Kalabalık ortamların vazgeçilmezi, yalnızların düşmanı gene terazilerdir. 

Kamp

8. AKREP

Akrep burçları, tabiri caizse burç dünyasının vefasızı, hor görenidir. Genelde çok az kişiyi ciddi anlamda severler ve çok zor beğenirler. Sakin yerleri seven enerjilerini çabuk tüketen akrepler, hep class olmak isterler. Villa kiralamaktan, ormanın içinde güzel bir kamp kurmaya kadar geniş seçenekleri olan akrepler için önemli olan, kafasını meşgul tutmak ve anın tadını çıkarmaktır. 

9. YAY

Fiziksel aktiviteleri ve egzotik yerleri seven yay burcu için okyanus aşırı ülkeler adeta bir altın madeni gibi olacaktır. Dil konusunda yetenekli olan ve insanlarla kolay iletişim kurabilen yaylar, uzun yolu genellikle dert etmezler ve pek çok yere seyahate hazırdırlar. 

Okyanus

10. OĞLAK

Meraklı olmasıyla bilinen oğlaklar, daha çok dağlık alanlara ve insanlığın geçmişinin görüldüğü antik kentlere ilgi duyarlar. Oğlak burcundan olanların daha çok doğa içindeki yerlere ve antik kentlere gidilmesi öneriliyor. Bu burçtakilerin masrafları ve giderleri pek olmadığı için rahat seyahat edebilirler. 

11. KOVA

Kova burcu biraz alışılagelmişin dışında bir burçtur. Kapalı alana gelemez, planları sevmez, başını alıp gitmek ister, "özgürlüüük!" diye haykırmak ister! Genelde çok eğlenir ama bazen de kovanın başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmez. Kova burçları sürpriz ister, şaşırmak ister. 

12. BALIK

Balık burcu romantiktir. Atlamak, uçmak, kaçmaktan değil; sahilde romantik yürüyüşlerden ve günbatımlarından hoşlanır. Ayak izlerine bakıp hayal kurar, deniz sesini dinler. Yani lafın kısası balık burçları denizi, gölü, suyu sever. :)

Gün Batımı