Abant’ta Gezilecek Yerler

Abant Gölü ve çevresi gezilecek yerler açısından doğal güzellikleriyle bilinir. Abant’ta turizm 1970’lerden sonra Yeşilçam’ın sık sık Türk filmlerinde kullandığı bir yer haline gelince canlanmıştır. İnsanların beğenisini toplayıp günümüze kadar turizm değerini kaybetmemiştir.

Görülmesi gereken diğer yerler: Yedigöller Milli Parkı, Seben Kaya Evleri, Yıldırım Beyazıt Camii, Süleyman Paşa Camii, Saraçhane Camii, Akşemseddin Türbesi, Orta Hamam, Yıldırım Beyazıt Hamamı.

Örmeci Yaylası


Ahşap evleri ve taş kaldırımlı sokakları ile öne çıkan Örmeci Yaylası, özellikle yürüyüş yapmak ve çadır kurmak isteyenler için idealdir.

Abant Doğal Yaşam Müzesi

tumblr_n3tsqk9fHQ1r71fy8o1_500.jpg

Tamamen ahşap mimaride olan Abant Doğal Yaşam Müzesi Abant Gölü’nün girişinde bulunur. Bu müzede Abant bölgesinde yaşayan vahşi hayvanların, yetişen bitki ve çiçeklerin örneklerini görebilirsiniz.

Sinekli Yaylası

Kampçılara uygun alanlar bulunan bölgede doğal mantarlar toplanabilir ve doğa yürüyüşü yapılabilir.

Samandere Şelalesi

Orman Bakanlığınca Tabiat Anıtıolarak tescil edilip koruma altına alınan doğal bir şelaledir. Su sesi ve zengin bitki örtüsünün birleştiği bu yerde kamp alanları, yürüyüş parkurları ve piknik alanları mevcuttur.