Google+

Dortmund’da Gezilecek Yerler

87717 Ağu 2016Lokasyon Detay

Dortmund’da Gezilecek Yerler

Dortmund’da güzel vakit geçirmenin pek çok yolu vardır. Her an karşılaşabileceğiniz sokak gösterileri, Orta Çağ’a dayanan tarihiyle ilgili müzeler, parklar ya da mimari yapılar mutlaka görülmelidir.

Görülmesi gereken diğer yerler: DFB-Museum, Zollern Colliery, Reinoldikirche, Museum Ostwall, Mahn und Gedenkstatte Steinwache, Petrikirche, Brauerei-Museum, Otomobil Müzesi.

Dortmund lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Moderne Wohnung Messe Uni Stadion, Apartment in the City center, Schönes Apartment Schwanenwall. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Apartmentvermietung Dortmund-Kirchhörde, Schönes Apartment Rosental gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Apartment in Zentrum, Management-Suite DW22, Apartment am Konzerthaus otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Dortmund aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Dortmund şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Köln: Melaten - mezarlık kılavuzu (11 €), Cologne: Galgenvögel ve Hübschlerinnen - Suç Turu (11 €), Münster: Eski şehirde iki saatlik akşam turu Almanca (9 €), Mainz: Akşam Büfesi ile Cruise (49 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Dortmund Hayvanat Bahçesi

7517 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Dortmund Hayvanat Bahçesi

Şehir merkezinden çok uzak olmayan Dortmund Hayvanat Bahçesi, doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini beklemektedir. Merkezden tramvay ya da otobüslerle ulaşılabilen hayvanat bahçesi, hem Güney Amerika, Avrupa ya da Amazonlar’dan sahip olduğu hayvan türleri hem de tarihi yapısıyla ilgi çekicidir. 250 türde 1.500’den fazla hayvan görülebilirken doğa içinde güzel bir gün geçirilebilir.

-

Museum Für Kunst & Kulturgeschichte

7317 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Museum Für Kunst & Kulturgeschichte

Şehir merkezine yakın Hansastrasse’de yer alan müze, şehrin en değerli müzesi olarak görülmektedir. 1883 yılında kurulan ve Ruhr Bölgesi’nde belediyeye ait ilk müze olan Museum Für Kunst & Kulturgeschichte’de arkeolojik, folklorik ve yerel tarih hakkında koleksiyonlar görülürken bölgedeki sanat, tasarım ve el işçiliği kültürü hakkında da bilgiler edinmek mümkündür.

-

Hoesch Müzesi

3017 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Hoesch Müzesi

Şehir merkezine yakın olan ve metroyla rahatlıkla ulaşılabilen Hoesch Museum, şehrin tarih boyunca en önemli ekonomik kaynaklarından biri olan ‘çelik’ üzerinedir. Adı ‘Hoesch’ü, Dortmund’daki en büyük çelik fabrikasından alan ve yine bu fabrikanın eski çalışanlarının çabalarıyla kurulan müzede 1800’lerden itibaren Dortmund’daki demir ve çelik sanayisinin anlatımı özel objelerle birlikte yapılmaktadır.

-

Dortmunder U

5117 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Dortmunder U

Neredeyse şehrin her noktasından görebileceğiniz ‘U’ harfinin bulunduğu alan, zamanında Dortmund’dun en büyük ve ünlü bira üreticisinin bulunduğu alan olarak biliniyor. Şimdilerde ‘U’ harfinin olduğu bina, bu üreticinin ve bölgenin anısına kültür merkezi olarak kullanılıyor.

-

Marienkirche

1617 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Marienkirche

Dortmund’un bu en eski kilisesi, 1170-1200 yılları arasında inşa edilmiştir. Romanesk ve Gotik mimariye sahip olan kilise, içerisinde pek çok Orta Çağ eserini de barındırmaktadır.

-

Dortmund ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-