IMG_8506_picmonkeyed-768x1024.jpg

Colorado’da festival ve eğlence denildiğinde akla ilk gelmesi gereken eyaletin başkenti Denver olmalıdır. Genç nüfusun fazla olduğu bu şehirde her an birbirinden farklı eğlenceli etkinliklerle karşılaşabilirsiniz. Örneğin eylül aylarında 2 gün boyunca süren Denver Chalk Art Festival’de, birçok sanatçı Larimer Meydanı’nı tebeşirle sanat galerisine dönüştürmek için saatlerce yerlerde çizim yapmaktadır.
 
Ağustos ayında düzenlenen Klasik Bisiklet Yarışması da bisiklet tutkunları için her sene festival havasında devam etmektedir. Ağustos ayında başlayıp eylül ayına kadar devam eden Denver Sokak Festivali güzel sanatlar, el yapımı eşyaların satıldığı yeni yetişen sanatçıların ve tasarımcıların kendi vitrinlerini oluşturdukları bir festivaldir. Ağustos ayında gerçekleşen bir diğer etkinlik de Denver sokaklarına kurulan bitpazarıdır.
 
Colorado Springs’te haziran ayından 31 Aralık’a kadar her ay birkaç kez düzenlenen Delicious Downtown Food Tour hem şehri hem de Colorado mutfağını keşfetmek için eşi bulunmaz bir fırsat olabilir. Bu sene 2 Aralık’ta Colorado Springs’te gerçekleştirilen Işık Festivali Noel ve yılbaşının adeta bir ön kutlaması gibidir.