neon-1073365_960_720.jpg

Denver’da şehir içi ulaşım oldukça kolay ve kullanışlıdır. Kentte toplu ulaşım için en çok kullanılan araçlar otobüsler ve trenlerdir. Otobüs ağı oldukça gelişmiş olan Denver’da, 1.000’den fazla otobüs ve otobüs durağı bulunmaktadır. Aynı zamanda 125’ten fazla otobüs güzergâhı bulunmaktadır. Otobüs ücretleri yolculukların bölgesel veya yerel olmasına göre değişmektedir. Çocuklar ve yaşlılar için bilet indirimi uygulanmaktadır. Yolculuğunuzu yaparken ücreti şoföre nakit olarak ödeyebilir veya günlük biletlerden satın alabilirsiniz. Havalimanından, King Soopers ve Safeway marketlerinden, RTD (Regional Transportation District) şubelerinden biletleri edinebilirsiniz.

Denver büyüyen bir demir yolu ağına sahiptir. Şehir merkezinde ve şehir merkezinin kuzeyinde hizmet veren demiryolu ulaşımıyla Curtis Park, Denver Union Station ve Central Business District gibi önemli yerlere kolaylıkla gidebilirsiniz. Demir yolu hatları şehrin önemli spor merkezlerinin yanı sıra Denver Üniversitesi, Denver Sahne Sanatları Kampüsü, Colorado Kongre Merkezi ve Elitch Gardens Eğlence Parkı gibi noktaları birbirine bağlar.

Tek yönlü biletlerin fiyatları mesafeye göre 2,60 ve 9 dolar arasında değişmektedir. Eğer günlük sınırsız ulaşım hakkına sahip olmak istiyorsanız günlük biletlerden satın almanızı öneririz. Yerel bölgede ulaşım yapacaksanız günlük bilet ücreti 5,20 dolardır. Havalimanını da kapsayan bölgesel yolculuklarda ise bu ücret 9 dolardır.

Bisikletle ulaşımın Denver’da önemi büyüktür. Halka açık bisiklet paylaşım sistemini ABD’de uygulayan ilk kent Denver’dır. 80’den fazla bisiklet kiralama istasyonuna sahiptir. Dilerseniz siz de bisiklet kiralama noktalarından kiraladığınız bisikletle şehri gezebilirsiniz, parklara gidebilirsiniz.

*Kur fiyatları nisan 2018 baz alınarak hesaplanmıştır.