Denver’a gelen ziyaretçiler için en büyük sürpriz iklimidir. Kurak bir iklime sahip olan kent yıl boyunca çok az miktarda yağış alır. Miami’den daha fazla güneş alan Denver’da bir yılda 300’den fazla gün güneşlidir. En sıcak aylar haziran, temmuz ve ağustos aylarıdır. Kış sporları için en uygun dönem ocak, şubat ve mart aylarıdır. Mart ayında ortalama kar kalınlığı 28 santimetredir.

Kış aylarında ortalama günlük sıcaklık 7 derece olmasına rağmen sıcaklığın 15 dereceye kadar arttığı da görülür. Kar, Denver’da varlığını uzun süre koruyamaz bu sebeple golf sahaları ve kafeler yıl boyunca açıktır.

Yaz aylarında düşük neme sahip olan kent, güneş dolu günler ve ılık akşamlar geçirir. Ağustos ayında ortalama günlük sıcaklık 26 derecedir ancak şehir yüksek bir irtifaya sahip olduğu için kavurucu sıcaklıklar yerine ılık esintiler hâkimdir. Kenti ziyaret etmek için kötü bir zaman dilimi yoktur. Kalacağınız mevsime göre Denver’da yapılacak onlarca şey mevcuttur.

Eğer tutkulu bir kayakseverseniz kasım sonları ve mart sonları arasındaki dönem en iyi zamandır. Yürüyüşçüler, dağ bisikletçileri ve raftingciler için en uygun ziyaret dönemi mayıs ve ekim ayları arasındadır. Ziyaret için en iyi zaman en yoğun zaman anlamına gelir, bu yüzden kalabalıktan ve yüksek fiyatlardan kaçınmak isteyebilirsiniz. Eğer nisan-mayıs ve eylül-ekim aylarında kenti ziyaret ederseniz hem güzel havalardan faydalanabilir hem de nispeten ucuz Denver’ın tadını çıkarabilirsiniz.