Idaho özellikle sebzelerine oldukça fazla önem vermektedir. İkonik Idaho yemeklerini denemeden bu eyaletten ayrılmamalısınız.

Parmak biftekler, Idaho’nun en sevilen atıştırmalıkları arasında yer almaktadır.

Eyalette en çok sevilen bir başka yerel tat ise “Morel Mushrooms”tur. Idaho ormanlarından toplanan mantarlardan yapılan bu yiyecek, eyaletteki yetenekli şeflerin elinde konyak, krema ve krep ile birleşerek muhteşem bir lezzete dönüşüyor.

Key lime pie, oldukça çok tüketilen bir tatlıdır, hem hafif hem de farklı tatların oluşturduğu harmonisiyle vazgeçilemeyenler arasında.

Idahoan denilen bir tür sandviç, denenmezse olmaz. Çok iyi pişmiş kıyma, patates püresi ve daha birçok değişik malzeme, baharat karıştırılarak yapılmaktadır.

Rack of lamb, kuzu etinden yapılan bir yiyecektir. Yazın patates püresiyle kışında su kabağı püresiyle servis edilmektedir.

Huckleberry dondurma, Idaho’nun bütün festival ve etkinliklerinde bulabileceğiniz bir lezzettir.

Idaho’da bulunan Hagerman Vadisi dünyanın alabalığının yaklaşık üçte birini karşılayabilmektedir. Alabalık avcılığı da eyalette oldukça popülerdir. Burada taze tutulmuş ve özgün olarak pişirilmiş alabalıkların tadına bakabilirsiniz.

CroquetasBask mutfağından gelen bir yiyecektir. Et, peynir, balık veya patates ile doldurulan kızarmış ekmekten yapılmaktadır. Bask Bölgesi’nin kültürü Idaho’nun en önemli etkenlerinden biridir. Zamanında aldığı göçlerden kaynaklanmaktadır.

Idaho’nun klasik tatlısı dondurmalı patates, patates üstüne dondurma koyularak elde edilen ve hemen her yerde bulabileceğiniz oldukça popüler bir yiyecektir. Başta garip gelse de mutlaka denemelisiniz.

Bison Burger, eğer bu yiyeceği yemeden eyaletten ayrılırsanız, bu Amerikan kültürünün eyaletteki yansımasını iyi bir şekilde kavrayamamışsınız demektir. Ana kültürü alıp kendine göre yorumladıktan sonra özgün bir şekilde bu yiyeceği elde eden Idaholular arasında oldukça popüler bir yiyecektir.

Tereyağlı kek özellikle Boise şehrinde çok tüketilmektedir. Üzerinde dondurma ve ahududu, çilek seçenekleriyle tadılması gereken lezzetler arasındadır.

Herhangi bir restoranda bulamayacağınız Owyhee çikolatalar, 100 yıldan beridir el yapımı olarak üretilmektedir. Kuzeybatı bölgesinde oldukça yaygındır.

Yine bir Bask yiyeceği olan Minea, domates bazlı bir sosla servis edilen dana dilden yapılmaktadır.

Idaho balık yetiştiricilerinin en ünlü ürünlerinden olan mersin balığı havyarını mutlaka denemelisiniz.

Buz şarabı, bu lezzetli şarap oldukça ilginç bir yöntemle elde edilmektedir. Asma üzerinde donmasına izin verilen üzümlerden elde edilmektedir ve çok güzel tasarımda bir şişede satılmaktadır.