Google+

Indianapolis Hakkında Bilinmesi Gerekenler

31330 Oca 2016Lokasyon Detay

Indianapolis, Amerika Birleşik Devletleri’nin İndiana eyaletinin başkenti olup toplam 826.000 nüfusa sahiptir. Konum olarak Missisipi Nehri’nin doğu kıyısına kurulmuş olup, Amerika Birleşik Devletleri’nin en hızlı büyüyen şehridir.

Indianapolis Hakkında Bilinmesi Gerekenler
ytimg.com

IndianapolisAmerika Birleşik Devletleri’nin İndiana eyaletinin başkenti olup toplam 826.000 nüfusa sahiptir. Konum olarak Missisipi Nehri’nin doğu kıyısına kurulmuş olup, Amerika Birleşik Devletleri’nin en hızlı büyüyen şehridir.
1821 yılında kurulan Indianapolis şehrinin ekonomisini ise sağlık, yaşam bilimleri, üretim, motor sporları ve lojistik gibi alanlar oluşturmaktadır. Şehrin havalimanı olan Indianapolis Airport, Amerika Birleşik Devletleri’nin uluslararası düzeyde en önemli kargo merkezlerinden biridir.

Indianapolis’in tarihi Kızılderililer ile içli dışlıdır. Şehir 1821 yılında kurulmadan önce burada Delaware kabileleri yaşamıştır. Ancak buraya gelen göçmenler tarafından yerlerinden edilmişlerdir. İndianapolis’in ortasından geçen White River Nehri, şehir merkezinin kurulacağı yer olarak seçilmiş ve bu tarihten sonra hızlı bir gelişme dönemi başlamıştır.

Indianapolis yıl boyunca birçok spor etkinliğine de ev sahipliği yapmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük yarı maratonu olan OneAmerica500 ve Indianapolis 500 motor yarışları İndianapolis Speedway’de yapılmaktadır. Bunların yanında müzeleri, parkları, anıtları ve doğal ormanlarıyla da ünlü olan Indianapolis, yıl boyunca birçok turist çekmektedir.

Tanıtıcı Videolar:

 

Indianapolis (Indiana) ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-