Oklahoma’dan Alınacak Hediyelik Eşyalar

IMG_0083.jpg

Loud Mountain Trading Co. Oklahoma’ya özgü ürünleri olan bir mağazadır. El yapımı boncuklu mücevherler, kuş tüylü düş kapanı ve elde boyanmış savaş baltası gibi sanatsal ürünlerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Yerel sanatçıların yaptığı özel ürünler veya ahşap biblolar ile çocuklar için alabileceğiniz pek çok oyuncak türü de bulunmaktadır.

Oklahoma City’de bulunan Shop Good dükkanında Oklahoma temalı kıyafetler ve hediyelik bulabilirsiniz. Sırt çantası, günlük, anahtarlık, cüzdan ve sipariş üzerine yapılan kemerler gibi elde dikilmiş özel deri ürünler ile yerlilerin yaptığı düş kapanı ve çocuk eşyaları da raflarda yerlerini almıştır.

Tulsa’da bulunan Dwelling Spaces, Oklahomalı sanatçılar tarafından yapılmış eserleriyle galerilerin bulunduğu bir mağazadır. Ayrıca içerisinde kahve de içebileceğiniz bir bölüm mevcuttur. Mağazada bulabileceğiniz hediyelikler arasında minik teraryumlar, benzersiz takılar ve kıyafetler ile eşsiz kokulu ürünler yer almaktadır.

Enid’teki Felt Bird mağazası hediyelik ürünler ve aksesuarlar bulabileceğiniz tamamen Oklahoma’ya özgü ürünler satmaktadır. Ayrıca, Oklahoma’nın National Basketball Association’daki (NBA) temsilcisi olan Oklahoma City Thunder tişörtleri ve aksesuarları ile bolca takı bulunabilir. Fidan, yaz, maun ağacı gibi ilginç kokulu mumlar da satılan dükkanda özel el baskısı ile kendi tasarımınızda t-shirt hazırlayabilirsiniz.

Oklahoma’da çeşitli şehirlerde denk gelebileceğiniz farklı pazarlarda ve el işi ürünlerinin satıldığı stantlar size eşsiz hediyelikler bulma fırsatı sunacaktır. Edmond’taki Santa Market, Stillwater’daki Holiday Craft Show, Watonga’daki Santa’s Village & Holiday Bazaar bunlardan sadece birkaçıdır.