Bahçeşehir Gölet

Bahçeşehir Gölet projesi İstanbul’un ilk ve en büyük suni göleti olarak anılıyor. Bahçeşehir Gölet Parkı İstanbul gibi kalabalık ve gürültülü bir yerde şehrin merkezinde dinlenmek için İstanbul sakinlerine ve turistlere harika bir olanak sunuyor. Trafikten ve gürültüden uzak bir şekilde burada keyifli bir vakit geçirmek mümkün. Doğasının güzelliği ve parkları ile özellikle çocuklar için de biçilmiş kaftan burası.

Bahçeşehir Gölet Hakkında Bilgi

Bahçeşehir Gölet projesi İstanbul’un ilk ve en büyük suni göleti. Bahçeşehir Park rekreasyon alanı içerisinde bulunmakla beraber 26.000 metrekarelik bir alanı kaplamakta.

Bahçeşehir Gölet Parkı içerisinde vakit geçirmek için pek çok malzeme mevcut. Parkta çeşitli restoranlar, oyun parkları, özel kulüpler ve çay bahçesi yer alıyor. Bunların dışında ayrıca pek çok gösteri ve konsere ev sahipliği yapan İstanbul’un ikinci büyük Arena Sahnesi de burada hizmet veriyor.

Bahçeşehir Gölet Parkı içerisinde ayrıca Ramazan döneminde Ramazan Sahnesi de kuruluyor. Düzenlenen özel etkinlikler ile çevre sakinleri Ramazan ayında burada keyifli vakit geçirebiliyor. Çocuklar için kukla, Hacivat–Karagöz, çocuk tiyatrosu gösterileri ve çeşitli sahne yarışmaları düzenleniyor. Yetişkinler için ise Türk Sanat Müziği, İlahi ve Türk Halk Müziği konserleri gibi birçok etkinlik yapılıyor. Alanlarda açılan stantlarda kent esnafı ürünlerini sergilerken, pamuk helvacılar ve macuncular ise bu alanların sokaklarını süslüyor.

Bahçeşehir Gölet Parkı büyük bir yeşil alan içerisinde bulunduğundan 7’den 77’ye herkesin ilgisini çekiyor. Özellikle de yürüyüş ve spor yapanlar için ideal olan parkta evcil hayvanlarınızı da rahatlıkla gezdirebilirsiniz.

Oyun parkları dışında çocukların ilgisini çeken bir diğer nokta ise gölette yaşayan sevimli hayvanlar oluyor. Burada kaplumbağa, ördek, martı ya da balık gibi pek çok hayvan çeşidini görmek mümkün.

Eğer evlilik hazırlığı içerisindeyseniz Bahçeşehir Gölet düğün fotoğrafları çekimi için de oldukça ideal bir ortam sunuyor. Hem gölet manzarası hem de çevresindeki doğal güzellikler sayesinde ortaya olağanüstü kareler çıkıyor.

Bahçeşehir Gölet Bahçeşehir Arena

Bahçeşehir Gölet Parkı içerisinde geniş bir alanda bulunan Bahçeşehir Arena’da pek çok ilgi çekici etkinlik düzenleniyor. Örneğin yaz aylarında firmaların ürün ve hizmetlerini tanıtmaları amacıyla açtıkları stantların da renk ve çeşitlilik kattığı “Bahçeşehir’de Yaz Akşamları Şenliği” etkinliklerinde güzel vakit geçirmek mümkün. Burada konserlerden ip cambazı gösterisine, sokak çalgıcılarının dinletilerinden çeşitli animasyon gösterilerine kadar pek çok etkinliğe şahit olabilirsiniz.

Bahçeşehir Gölet Restaurantlar

Bahçeşehir Gölet Parkı içerisinde çayınızı kahvenizi içebileceğiniz çay bahçeleri dışında keyifli bir yemek için Bahçeşehir Gölet; restoranlar açısından da ziyaretçilerine seçenekler sunuyor.

Gün-Er Restaurant ve Göl Et & Balık Restaurant bunlardan sadece ikisi. Bahçeşehir Gölet Parkı girişinde hizmet veren Gün-Er Restaurant, sadece ana yemekleri ile değil, kahvaltısı ile de ziyaretçilerin ilgisini çeken bir mekân. Kişi başı 30 TL ödeyerek açık büfe kahvaltıdan faydalanmak mümkün. Kahvaltıda tulum peyniri, beyaz peynir, kaşar peyniri, domates, salatalık, sigara böreği, mevsim yeşillikleri, zeytin çeşitleri, omlet, menemen, sucuklu yumurta, pide çeşitleri, bal, kaymak, tereyağı ve reçel çeşitleri ile birlikte sınırsız çay ikram ediliyor.

Göl Et & Balık Restaurant ise eşsiz gölet manzarası ile öne çıkıyor. Menüsünde ise pide ve lahmacundan ızgara çeşitlerine ve kahvaltıya kadar her şeyi bulmak mümkün.

Bahçeşehir Gölet nasıl gidilir?

Toplu taşıma: Metrobüs ile Beylikdüzü ve sonrasında minibüse binerek ulaşmak mümkün.

Otomobil: E-5 yolu üzerinden Beylikdüzü ve Bahçeşehir tabelalarını takip edebilirsiniz.

Bahçeşehir Gölet giriş ücreti

Bahçeşehir Gölet parkı tüm halkın kullanımına ücretsiz olarak açık. Dilediğiniz gün ve saatte hiçbir ücret ödemeden içeriye girip keyifli vakit geçirebilirsiniz.