Google+

Arama formu

Aruba

Karayip Denizi’nin güneyinde küçük bir ada olan Aruba, Hollanda Krallığı...
Devamı oku
Karayip Denizi’nin güneyinde, Venezuela’nın kuzeyinde bulunan bir ada...
Devamı oku
Aruba Atlas Okyanusu’nda Karayip Denizi’nin güneyinde bulunan bir ada...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 EUR = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 0℃
Şub 0℃
Mar 0℃
Nis 0℃
May 0℃
Haz 0℃
Tem 0℃
Ağu 0℃
Eyl 0℃
Eki 0℃
Kas 0℃
Ara 0℃

Aruba Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Aruba Atlas Okyanusu’nda Karayip Denizi’nin güneyinde bulunan bir ada ülkesidir. Ülkenin yüz ölçümü yalnızca 179 kilometrekare, nüfusu ise yaklaşık olarak 102 bin kişidir. Aruba Hollanda Krallığı’na bağlı dört ülkeden bir tanesidir ve ülkenin başkenti Oranjestad şehridir.

Aruba Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Aruba ilk olarak 1499 yılında İspanyollar tarafından keşfedilmiş ve 1636 da Hollanda’nın kontrolüne geçene kadar İspanyol sömürgesi olmuştur. Ada’nın geçim kaynağı 20. yüzyıla kadar çeşitli sanayi kolları olmuş fakat 20. yüzyılda büyük bir turizm patlaması olmuştur. Bu turizm patlamasıyla günümüze kadar turistlerin ilgi odağı olmaya devam etmiştir.

Aruba’nın bir özelliği de aynı Hollanda gibi dümdüz bir arazi üzerine kurulmuş olmasıdır. Adada bulunan en yüksek nokta yalnızca 188 metredir.

Ülkede konuşulan resmi dil Hollandacanın bir lehçesi olan Felemenkçedir. Kullanılan para birimi ise Aruba florinidir (AWG). 1 Aruba florini 2,24 TL’ye denk gelir.

*Kur bilgileri Mart 2018’de güncellenmiştir. 

Aruba’da Nerede Kalınır?

Karayip Denizi’nin güneyinde, Venezuela’nın kuzeyinde bulunan bir ada olan Aruba; mükemmel denizi, manzarası, sahilleri ve misafirperver insanları ile harika bir tatil seçeneğidir. Hem doğal güzellikleri hem de tarihiyle sizi şaşırtacak olan Aruba’da kelebekleri ve kuşları izleyebilir, millî parkları gezebilir, dalış yapabilir, safariye çıkabilir ya da müzeleri gezebilirsiniz. Aruba’da size en lüks hizmetleri verecek lüks ve butik oteller, daha uygun fiyatlı oteller ve hosteller bulunur. Her kritere ve bütçeye uygun otel sunan Aruba’da bulunan yüzlerce otel arasından en güzelini seçebilmeniz için bu rehberi hazırladık.

 
Aruba’da Nerede Kalınır?

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Aruba otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Booking.com

Aruba Otelleri

Karayip Denizi’nin güneyinde küçük bir ada olan Aruba, Hollanda Krallığı’na bağlıdır. Başkenti Orenjestad olan ülkenin tarihi oldukça eskiye dayanır. Son zamanlarda en çok ilgi çeken tatil mekânlarından biri olan Aruba, beyaz kumlu sahilleri, temiz denizi ve flamingo sahilleri ile ünlüdür. Aynı zamanda deniz feneri, Guadrikiri Mağarası, milli parklar ve kiliseler gibi tarihî eserleri de ziyaret etmelisiniz. Aruba size birçok dış mekân aktivitesi ve spor imkânı da sunar.

 Aruba Otelleri

Bu güzel adada kalacağınız otel de çok önemlidir. Aruba’da 350’den fazla otel bulunur ve bu oteller kalite ve temizlik açısından sizi hayal kırıklığına uğratmaz. İyi konumlarda, bütçenize uygun oteller bulmanız hiç zor olmayacaktır ancak yoğun dönemlerde erken rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin.