Macau’da Nerede Kalınır?

macau-1879505_960_720.jpg

Macau genelde Hong Kong’a gelen turistlerin feribotla günübirlik geldiği ve akşam olmadan döndüğü bir yer. Ancak siz Macau’ya birkaç günlüğüne gidecekseniz Macau’nun en çok tercih edilen konaklama tesisleri hakkında bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz. Öncelikle belirtelim ki Macau’da butik otel kavramı yoktur. Koloni geçmişi olan şehirlerde genelde eski evlerin günümüzde butik otel olarak kullanıldığı görülse de bu, Macau için geçerli değildir. Tüm turistlere ama en çok da Macau’ya ilk kez gelenlere kaçınılmaz olarak “Eski Şehir” veya tarihî şehirde bulunan bir konaklama tesisini tercih etmelerini tavsiye ediyoruz. Eski şehirde hem çok ucuz, hem bütçeye uygun hem de lüks oteller bulmak mümkün. En ucuz otellerin gecelik ücreti 20 $’dan başlar.

Eğer masraftan kısmak adına çok ucuz bir otel veya pansiyon ayarlamayı düşünürseniz bizim tavsiyemiz bütçenizin dışına çıkmak pahasına da olsa biraz daha kaliteli bir otelde kalmanızdır. Bunun sebebi sadece güvenlik endişesi değil aynı zamanda hijyen endişesidir de. Zira çarşafları pis bir odada ve her an duvarları çökecekmiş gibi duran bir binadaki otelde kalmanızı istemeyiz. Üstelik Macau’daki ucuz otellerin hepsinde banyo ve tuvalet tüm müşterilerin ortak alanıdır. İçinde Macau adı geçen otel rezervasyon sitelerinde 2 veya 3 yıldızlı ve daha önce orada konaklamayı tecrübe etmiş kişiler tarafından onaylı oteller bulmanız mümkündür. Bu sitelerde de eski şehirde bulunan otellere öncelik vermenizi yeniden tavsiye ediyoruz.

3 veya 4 yıldızlı otellerden bahsetmek gerekirse, bu otellerin kumar oynamak değil turistik gezi amacıyla Macau’ya gelenler için ideal olduğunu söyleyebiliriz. Bu konaklama tesislerinde hem kaliteli hizmet alırsınız hem de lüksün gerektirdiği bir harcama yapmamış olursunuz. Bu otellerin geceliği 40 $’dan başlamaktadır ve çoğu oda-kahvaltı seçeneği sunar. 5 yıldızlı otel tercih ederseniz bilin ki Uzak Doğu’nun Las Vegas’ı Macau’daki bu otellerin altında mutlaka kumarhane bulunur. Kumarhaneyi kullanacağınızı belirtirseniz rezervasyon sırasında hatırı sayılır bir oranda indirimden faydalanırsınız. Buna kısaca “ucuz lüks” deniyor. Bu otellerin çoğunun adı Las Vegas’taki kumarhanelerin ve otellerin adıyla aynıdır veya benzerdir.

Macau gerçekten de kumar sektöründe Las Vegas ile yarışabilecek düzeydedir ancak gece hayatı Las Vegas kadar gelişmemistir. Kumarhanelerindeki eğlence dışında sizi Las Vegas düzeyinde tatmin edebilecek bir gece hayatı yoktur bu yüzden kumarhanesi olan bir otelde kalırsanız Macau’da iyi bir gece hayati tecrübe etmeniz garantidir.

Macau’nun birbirine bağlı Taipa ve Coloane Yarımadaları arasında bulunan Cotai hoş konaklama tesisleri olan bir noktadır. Macau Havaalanı’nın Taipa’da olduğunu göz önüne alırsak ulaşım da oldukça kolay olacaktır. Cotai Macau’nun en gözde kumarhanelerine ev sahipliği yapar dolayısıyla çok iyi oteller de burada bulunur. Ancak kumar oynamayacaksanız Cotai'de kalmanızı tavsiye etmeyiz çünkü orada kumarhane dışında başka hiçbir şey bulunmuyor.

Sizin için Macau’nun otellerini açıklamaya çalıştık. Hangi konaklama tesisinin beklentileriniz için uygun olduğuna karar verdikten sonra zaman kaybetmeden rezervasyonunuzu yapmanızı öneririz. Macau’nun en çok turist çektiği sonbahar mevsiminde gidecekseniz yaz aylarında rezervasyonunuzu yapmayı unutmayınız.