Melbourne Festivalleri

crowdfestival.jpg

Avustralya’nın en hareketli şehirlerinden olan Melbourne’de yılın farklı zamanlarında çeşitli etkinlikler ve festivaller gerçekleştirilmektedir. Bu festivaller süresince şehir kıpır kıpır ve rengârenk bir görünüme bürünmektedir.

Yemek ve Şarap Festivali: Melbourne’ün en bilinen ve en lezzetli etkinliği olarak kabul edilen bu festival 20 yıldır düzenlenmektedir. Her yıl şubat ayının sonunda başlayan festival 2 hafta sürmektedir. Avustralya’nın dört bir yanından gelen aşçılar birbirinden lezzetli tariflerle ziyaretçilerin hem damaklarına hem de gözlerine adeta şölen yaşatmaktadır.

Melbourne Film Festivali: 1952 yılından beri düzenlenen ve dünyanın en eski film festivallerinden olan Melbourne Film Festivali kapsamında her yıl çeşitli filmlerin gösterimleri olmaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen sinemayla ilgili konuklar ve bu alanda başarılı kariyer sahipleri konferanslar vermektedir. Melbourne Film Festivali eylül ayında gerçekleştirilmektedir.

Avustralya Açık Deniz Turnuvası: Bir kıta-ülke olan Avustralya’ya yakışır şekilde açık deniz turnuvaları düzenlenmektedir. Bu turnuvaların en bilineni ve geniş kapsamlısı her yılın mart ayında Melbourne’de gerçekleştirilmektedir.

Brunswick Müzik Festivali: Her yılın mart ayında gerçekleştirilen festival kapsamında müzik severler adeta şölen yaşamaktadır.