Edremit’teki Festivaller

thumbnail_detail_509179.jpg

Edremit’te doğanın, temiz havanın ve denizin tadını çıkardıktan sonra seyahatinize denk gelen bir etkinliğe katılabilir ve farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Edremit’e gitmeden önce ilçede düzenlenen festival ve şenliklere göz atmanız gezinizi daha eğlenceli hale getirmeye yardımcı olabilir. Edremit’te düzenlenen etkinliklerin listesini aşağıda bulabilir, farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

Zeytinli Rock Festivali

Her yıl 29 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında Edremit Akçay sahilinde düzenlenen Zeytinli Rock Festivali Türkiye’nin en büyük yerli müzikfestivallerinden biridir. 5 gün boyunca birbirinden ünlü rock sanatçıların sahne alacağı festivali kaçırmamak için biletinizi önceden ayırtmayı unutmayın.

Zeytin Hasat Sonu Şenliği

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Zeytin Hasat Sonu Şenliği’nde Edremit’in ünlü zeytin ve zeytinyağının tanıtımı yapılıyor. Yağlı güreş etkinlikleri ve çeşitli gösteriler ile birlikte katılımcılara pilav ve keşkek dağıtımının yapıldığı şenlik şubat ayında düzenleniyor.

27. Güre Sarıkız Hayrı

Her yıl ağustos ayında geleneksel olarak düzenlenen Sarıkız Hayrı yoğun ilgi gören etkinliklerin başında geliyor. Kaz Dağları’nın en çok bilinen efsanelerinden biri olan Sarıkız anısına düzenlenen etkinlik mevlit okunarak başlıyor, ardından kazanlarla hazırlanan yemekler katılanlara dağıtılıyor. Sabah 10.00’da başlayan etkinlik akşam ilerleyen saatlere kadar devam ediyor.

Uluslararası Yoga Festivali

Kaz Dağları eteklerinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Yoga Festivali birçok ülkeden gelen katılımcılarla birlikte Güre Mahallesi’nde gerçekleştiriliyor. Stresten uzaklaşmak, bedeni ve zihni rahatlatmak amacıyla düzenlenen festival yoğun ilgi görüyor.

Not: Her festivalin tarihi kendi sitesinden yolculuk öncesi teyit edilmelidir.