Barselona’nın kuzeyinde yer alan Parc del Laberint d’Horta (Labirent Parkı) peyzajıyla görenleri adeta büyülemektedir. Yeşillikler arasında kaybolmak, mitolojik kahramanların heykellerinden yolunuzu bulmak, şelalenin sesini dinleyip, göl sularına dalıp gitmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

1700’lü yılların sonlarında inşa edilen park, İtalyan mimar Domenico Bagutti tasarımıdır. Neoklasik ve romantik tarzlara sahip parkta su kanalları, göl, şelale, tarihi binalar, çam ormanı ve labirent vardır. Barselona’nın en eski bahçesi olduğu düşünülen 55 hektarlık bir alan üzerine kurulu olan parkta labirent boyunca devam eden mitolojik heykeller ziyaretçiler tarafından ilgi çekmektedir. Özellikle mitolojik figürler Artemis ve Danae’ye adanmış iki tapınak ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekmektedir. Ağaçlarla oluşturulmuş labirentler çocuklu gezi yapanlar için de eğlenceli bir seçenek olacaktır. Labirent boyları 2 metreyi bulan selvi çitlerinden yapılmış ve 750 metrelik bir yol boyunca devam ediyor.

Peyzajında Afrika lilyumları, defne yapraklı salyangoz ağaçları, Avrupa porsukları, yosun ve orman bitkileri gibi biyoçeşitliliğin en güzel örnekleri kullanılmıştır. Parkta diğer bir ilgi çekici olan nokta ise 14. yüzyıldan kalma bir kır evi olan Torre Soberana'nın evidir.

Labirent parkında keyifli bir gün geçirmeniz kaçınılmazdır. Doğanın renklerinin ve çeşitliliğinin güzelliğinde ve eşsiz detaylarla tasarlanan labirentinde kendinizi kaybedebilirsiniz.

Ziyaret Bilgileri: Her gün açık olan müze sabah 10.00’dan günbatımına kadar ziyaret edilebilir. Çarşamba ve Pazar günlerinde girişin ücretsiz olduğu parkta diğer günlerde bilet fiyatı ise 2.23 Euro’dur.

Adres: C/German Desvall

Yol Tarifi: Parc del Laberint d’Horta’ya 27,73 ve 76 nolu otobüslerle ulaşabilirsiniz.

Yakın Yerler: Montserrat, Jardins del Viver de Can Borni