Google+

Arama formu

Blantyre

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 MWK = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 24℃
Şub 23℃
Mar 22℃
Nis 22℃
May 20℃
Haz 18℃
Tem 17℃
Ağu 19℃
Eyl 22℃
Eki 25℃
Kas 25℃
Ara 24℃
Genel Bilgiler / Rehber

Blantyre, Malavi’nin en büyük ikinci şehridir. Toplam nüfusu 728.285’dir. Siyasi anlamda olmasa da, ticari anlamda Malavi’nin başkenti olarak gösterilir. Coğrafik anlamda oldukça tepelik bir bölgeye kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 780 ile 1.612 metre arasında değişmektedir.

Blantyre kenti, 1876 senesinde İskoçya Kilisesi'nin misyonerlik çalışmaları ile kurulmuştur. Şehrin ismi de buradan gelmektedir. Tarih boyunca ülke içinde hiçbir şehirle, hiçbir alanda rakip olmamıştır. Kent, gerek turizm gerekse kültürel anlamda sosyal refahı ve çekiciliği sağlayacak çok sayıda tarihi ve kültürel alanı bünyesinde barındırmaktadır.

Blantyre, ülkenin finans ve ticaret merkezidir. Şehirdeki sanayi, ağır ve hafif sanayi olmak üzere iki kola ayrılmıştır. Bununla birlikte, Victoria Caddesi’nde bulunan Malavi borsasına da ev sahipliği yapmaktadır. Burası şehrin kalbi olarak görülür. Her sene Mayıs ayında düzenlenen ticaret fuarı, şehrin başlıca ekonomik ve finans etkinliğidir.

Blantyre, tropikal iklim kuşağındadır. Kasım ile Nisan arası oldukça yağışlı geçer ve bu dönemde ortalama sıcaklık değerleri 17 – 20 derece arasında değişir. Eylül – Kasım arası ise en sıcak dönemidir ve sıcaklık değerleri 30 derecenin üstüne çıkabilir.

Nüfus : 1.895.793
İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?
Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Malavi Vizesi

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

Şu anda bu terim ile sınıflandırılmış bir içerik yok.